Adófórum

Adózási és számviteli információk

Készpénzes számla kiállítása, lekönyvelése

Számlázás

Készpénzes számla kiállítása, lekönyvelése

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » kedd jan. 22, 2008 8:47 am

Amennyiben a számlán kiállított készpénzfizetés esemény a valóságban banki átutalással realizálódott, a számviteli törvényben foglalt valódiság elve sérül. Ezt támasztják alá, illetve a készpénzfizetés feltüntetésének jelentőségét bizonyítja az adózás rendjéről szóló 2003. évi XCII. törvény 17. § (9) bekezdésében foglaltak, mely szerint a kapcsolt vállalkozások és egyéb adózók a vállalkozási tevékenységet nem folytató magánszemélyek kivételével kötelesek az adóhatósághoz bejelenteni a jogszabályban meghatározott összeghatárt meghaladóan teljesített készpénzfizetéseiket. Továbbá az általános forgalmi adóról szóló törvény értelmében akkor kerül a teljesítéssel egyidejűleg történő készpénzfizetés esetén számla kiállításra, ha azt a vevő kéri. Az előbbiekben leírtak alapján a számla kibocsátója akkor jár el helyesen, ha helyesbítő számlát állít ki. Amennyiben a számla nem kerül helyesbítésre a kibocsátó részéről, abban az esetben banki kifizetés és a pénztárba történő befizetés átvezetési számla könyvelésével áthidalhatóvá válik

Nos nem mindegy , hogy utalás , vagy kp. van feltüntetve a számlán.

Ezt most találtam.

Üdv: Judit

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Készpénzes számla kiállítása, lekönyvelése

HozzászólásSzerző: madora100 » kedd jan. 22, 2008 3:25 pm

Judit!

Szép ez a cikk, csak éppen nem a kérdésfeltevő problematikájával foglalkozik, s mégcsak nem is azzal, amire mi válaszoltunk. A cikk azt támasztja alá, hogy kp. fizetési számlát nem lehet bankon keresztül kiegyenlíteni. Ezt senki nem is vitatja. A kp.fizetési számla csak akkor bocsátható ki, ha a szla kiállítása, a teljesítés, a kp.fizetés napja ugyanarra a napra esik. A nem kp.fizetéses számla, -tehát "SZÁMLA" - esetében a fizetés módja lehet készpénzfizetés. S a kérdés- felelet erről szólt.

Egyébként köszönjük a hozzászólásodat, mert kp.-es számlát valóban nem lehet bankon keresztüli átutalással teljesíteni, s a cikk leírja a stornózás és új számla kibocsátásának mikéntjét.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Készpénzes számla kiállítása, lekönyvelése

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » kedd jan. 22, 2008 4:54 pm

Bocs, de a 14-es rossz válaszomat javítottam ahol a fizetés módját utalásban javasoltam a számlán.A 17 es válasz kérdésében szerepel a kp számla utalásos kiegyenlítése, ezért írtam ezt a szép cikket. A számla és készpénzes számla fogalmát jól ismerem.

Judit

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Előző

Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég