Adófórum

Adózási és számviteli információk

Adószámos magánszemély részére számlázó program?

Számlázás

Adószámos magánszemély részére számlázó program?

HozzászólásSzerző: asszilagyi » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Szervusztok, Jó Napot!

Én adószámos magánszemély vagyok 2005 óta. Mindenkinek, aki szellemi szabadfoglalkozásúként szellemi termékek szerzője, ajánlom ezt a tevékenységi formát.

Annak idején a főiskolán (Kandó) a pénzügy - tanárnőnk azt kívánta nekünk év végén:

"Uraim! Kívánom, hogy fizessenek sok adót életükben!"

(azaz, legyen sok bevételünk, hogy legyen miből fizetni:)

Most 2008-tól számítógépes számlázást akartam bevezetni a számlatömb helyett.

Sehol nem találtam olyan programot, ami kifejezetten adószámos magánszemélyek gépi számlázására szolgál. Ezért készítettem egyet.

A neve: SZ.SZ.SZ.R. - Szellemi Szabadfoglalkozásúak Számlázó Rendszere.

A következő címen olvasható róla információ és ugyanitt ingyenesen letölthető (semmilyen regisztrációra nincs szükség):

http://szszszr.extra.hu

Az elkészültében nekem is volt részem, ezért mindenkinek a véleménye érdekelne, aki használja, vagy legalább csak kipróbálta!

Előre is köszönöm.

Tisztelettel:

Szilágyi Attila

 

asszilagyi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Adószámos magánszemély részére számlázó program?

HozzászólásSzerző: madora100 » szer. jan. 16, 2008 4:29 pm

 

 Szia!

Én nagyon szívesen kipróbálnám a számlázó progidat. Csak mond meg légyszi, mi az a MS.Net keretendszer, amivel rendelkeznem kéne. E témában nagyon laikus vagyok.

Köszönjük a lehetőséget, a felajánlásodat. A tetszetős oldalt átnéztem, de letölteni egyenlőre nem mertem.

 

 

 

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Adószámos magánszemély részére számlázó program?

HozzászólásSzerző: asszilagyi » csüt. jan. 17, 2008 8:24 am

Szia madora100,

 Én sem értettem hozzá korábban. A MS .Net keretrendszer a Microsoft egy terméke, egy közös számítógépes 'nyelv', amin a program fejlesztve lett. Olyan, mint a Java, csak az nem Microsoftos, ez meg igen. Az az előnye, hogy a programot csak egy nyelven kell megírni, és a keretrendszer minden Microsoftos számítógépen tudja futtatni. A Vista kompatibilitás miatt lett ilyen az Sz.Sz.Sz.R. A Vista alapból rendelkezik vele, ha azt használsz, nem is kell letölteni. Csak XP esetén kell külön telepíteni.

 Nem kell tőle félni;)

Azt hiszem ezt az infót a honlapra is fel fogom tetetni, biztos mások sem tudják.

Üdv

Attila 

 

asszilagyi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Adószámos magánszemély részére számlázó program?

HozzászólásSzerző: madora100 » csüt. jan. 17, 2008 9:58 am

"Nem kell tőle félni:))" - írtad. Számomra egy letöltés külön kihívást jelent, de kísérletező típus vagyok!. Szóval XP op.rendszert használok, így sajna nem úszhatom meg a letöltést, mint ahogyan az írásodból megtudtam. Légyszi írd meg az ilyen laikus ember számára, hogy honnan tudom letölteni azt a valamit, ami szükséges a progid használatához.

Azt jó ötletnek tartom, ha a weblapodon megjelenteket kiegészíted, mert bizonyára nemcsak én vagyok ennyire járatlan a témában. (bocs azoktól, akik nem így érzik)

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Adószámos magánszemély részére számlázó program?

HozzászólásSzerző: adotanacs » csüt. jan. 17, 2008 11:15 am

Szia! Hogy Te milyen szerény vagy! Aki olyan aranyos kis figurákkal tud felvidítani minket, az ne állítsa magáról hogy járatlan a témában. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Adószámos magánszemély részére számlázó program?

HozzászólásSzerző: asszilagyi » pén. jan. 18, 2008 12:28 pm

Szia Madora100, köszönjük a visszajelzésedet,

A keretrendszerre vonatkozó információk felkerültek a weboldalra.

Befejeztük a Sz.sz.Sz.R Felhasználói útmutatóját is. Szép képekkel, részletesen leírtuk a telepítéstől a sztornózásig az összes funkció működését részletesen.

Elérhető a http://szszszr.extra.hu/szszszruserguide.pdf címen. 

asszilagyi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Adószámos magánszemély részére számlázó program?

HozzászólásSzerző: madora100 » pén. jan. 18, 2008 1:08 pm

Szuper! Köszönjük szépen.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Adószámos magánszemély részére számlázó program?

HozzászólásSzerző: madora100 » pén. jan. 18, 2008 1:11 pm

Nem álszerénység, tényleg béna vagyok e tekintetben. Néha úgy érzem magam, mint az alábbi kis figura (csak talán egy kicsit karcsúbb kivitelben.)

Fat Woman 4

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Adószámos magánszemély részére számlázó program?

HozzászólásSzerző: Judit_19 » hétf. feb. 25, 2008 4:27 pm

Szeretném a segítségeteket kérni.

Adószámos magánszemély vagyok, de eddig igazából alig használtam, akkor is 10-20e. ft-ra max.

Most "egyéb müvészeti tevékenységként" készítettem egy dekorációt, amit 165.000-ért (alanyi adómentesen) leszámláztam. 

Ehhez a munkához felhasználtam 55.000 Ft értékü anyagot, amiről számlám is van. Vásároltam ezen kívül számítógépalkatrészt 60 ezer forintért ebben a hónapban, ami a munkámhoz szükséges.

A megrendelőm szerint adóelőleget kellene tőlem vonnia, de azt kéri, hogy nyilatkozzak, miszerint ezt én fogom befizetni.

(a többi járulék szerintünk nem kell, mivel nem munát végeztem nála, hanem egy tárgyat adtam el neki)

Én eddig adóelőleget sem fizettem soha, lehet, hogy kellett volna...

Most azt szeretném tudni, mekkora összeg után kellene adóelőleget fizetni? Levonhatom a költségeimet, s úgy 18 %-ot?

Milyen időszakot kell figyelembevenni?

..és egyáltalán, hová kellene fizetnem?

 

előre is köszönöm. 

Judit_19
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Adószámos magánszemély részére számlázó program?

HozzászólásSzerző: asszilagyi » hétf. feb. 25, 2008 8:08 pm

Szia Judit,

Nézd meg a felhasználói útmutatót a Sz.Sz.Sz.R honlapján ( http://szszszr.extra.hu ).

A végén benne van a 8015/2007 APEH elnöki tájékoztató. Abban minden benne van az előleg-fizetésről, a költség-elszámolásról, meg a bizonylatolásról is.

Ha még mindig marad kérdésed, küldj e-mailt, ha tudunk válaszolunk ;)

Üdv,

Attila

asszilagyi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég