Ebben az esetben célszerű egy bevételi pénztárbizonylatot kiállítani, amelyet a vevő aláír.
Semmiképp nem javaslom a számlára való feljegyzést. nem szabályos.
Klári
Ahogy Klári is írja.Ilyenkor a vevőnek aki utólag kp fizet, nyugtát kell adni a befizetésről/számla kiegyenlítésről. Ez kell az ő könyvelőjének is, és a vállalkozó könyvelésének is, amivel igazolni lehet, hogy mikor, milen módon lett pénzügyileg kiegyenlítve az adott számla.
Én továbbra is a nyomtatvány fogalmazásban lévő 3 példányos bev.pénztárbiz.tömb használatát javaslom, de a nyugta/elismervény pontos formátuma,stb. nincs meghatározva. Ha a Sztv.alá tartozó vállalkozásról van szó, akkor a pénzkezelési szabályzat szerinti elismervényt kell adni a befizetőnek.
A számlára való utólagos ráírás annál is inkább nem bizonyító eejű, mert bárki ráírhatja.
Szia!
Nem egyedi eset, hogy átutalásos számlát készpénzben egyenlítenek ki. Egyet értve a többiekkel, az eredeti számlára semmit ne írjatok rá. Én is a hagyományos bevételi pt. bizonylatot javaslom, ahol a szövegbe természetesen hivatkozásként beírod, hogy melyik számú számla lett kifizetve.
Üdv. Kata
Én úgy válaszoltam, hogy inkább ev. Mert, aki a számviteli törvény hatálya alá tartozó vállakozás, annak lenni kell pénzkezelési szabályzatának, amiben többek között rögzítenie kell az alkalmazott bizonylatokat is.
Az, hogy az ev nem használ(t) igazság szerint az SZJA tv. külön ilyesmiről nem rendelkezik. De a mindennapokban előfordul, hogy valamiről nem számlát kell éppen adni, hanem egy valamilyen elismervényt. Ha az egyéni vállalkozó is egy számláját, amit egy kft-től kapott utólag kp-ban fizeti ki, akkor ő is kéri/kapja a KFT-től a pénztárbizonylat nyugta elsimervényt, s az ev. akkor tudja a költségét elszámolni, amikor azt kifizette, tehát kell legyen valamilyen bizonylata arról, hogy az mikor történt. Ugyanez elvárható egy ev-től is, hogy elismervényt adjon pl. az utólag bevételezett pénzről.
Na hogy ennek a bizonyos nyugtának/bizonylatnak kötelezően gépinek, nyomtatvány forgalomban lévő bevételi,- kiadási pénztár-bizonylat tömbnek kell-e lenni kötelezően - ez nincs előírva. De a bolti pb.tömb nem drága, egyszerű a szigorú számadású nyomtatvány nyilvántartásba bevezetni, kéznél van, a gyakorlatban elfogadott bizonylat már nagyon régen - én ezt tudom javasolni az ev-nak is.
Ezek a pénztárbizonylat tömbök nem olyan szigorú szabályok szerint vásárolhatóak, mint a számla tömbök, számla lapok - tehát könnyen beszerezhető.
Szia Kata!
Én is EVÁ-s vagyok, de tartok bevételi pb.biz.tömböt, az APEH miatt is és az ügyfelek cégek, hogy beigazolhassam, és a cégnél is igazolható legyen, hogy amikor kp-ban fizetnek, akkor a ténylegesen mikor történt. Az is jó, és a másik cég számára is elfogadható, hogy náluk aláírod az ő kiadásijukat, s kérsz róla egy fénymásolatot, hogy neked is legyen valamid arról, mikor fizettek. Jól tudod, hogy a számla keltétől számított 30-ik napon, akkor is EVA bevételnek kell tekinteni a kiadott számla értékét, ha azt nem fizették meg. És én pont ezért a 30 napos dologért adok bev.pb.nyugtát, nekem többen halasztott kp-ban fizetnek. Ők cégek, és mikor hozzák a cuccot, hoznak pénzt is, s a kifizetett összegről adom a pb.bizonylatot. Az APEH nem állíthatja, hogy akor mikor lett ez megfizetve??,stb.
A nyomtatvány boltban mindenféle adószám, stb. nélkül vehető -, viszont, ha használatba veszed, akkor éppúgy mint a banki kp.felvételi csekkfüzet, stb. a szigorú számadású nyomtatvány nyilvántartásodba be kell vezetni. Sorszám, mettől-meddig-,mekezdve,befejezve dátuma.
Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég