Adófórum

Adózási és számviteli információk

Telefon továbbszámlázás továbbra is jó

Számlázás

Telefon továbbszámlázás továbbra is jó

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Úgy láttam egy kicsit vihart kavart a Fórumon az szja tv.-nek az a változása, miszerint idéntől megszűnik a lehetősége a tel.ktg. továbbszámlázásának. Én nem így olvastam ki ezt a törvényből, ezért kértem Böröczkyné Zsuzsannát, hogy nyilvánítson Ő is véleményt a témakörben. Bemásolom ide Nektek is a levelezést, hátha sokan hasznát veszitek. Üdv. Kata

"Kedves Zsuzsanna! Lenne egy olyan nagy kérésem, hogy az szja tv. 69§ 12.pontjában a magáncélú telefonhasználatról szóló részrõl írna-e nekünk egy értelmezõ cikket? Én úgy vélem, hogy a törvény nem tiltja azt meg, hogy a 20% magáncélú használatot (tételes elkülönítés hiányában) a magánszemély részére való továbbszámlázással oldjuk meg továbbra is. Viszont eléggé eltérõek a vélemények szakmai körökben.

Kedves Katalin!

A magánszemélyek felé történő továbbszámlázás még mindig jó megoldás, ha az a 30%-ot is eléri, akkor az áfa törvény levonási tiltása sem érvényes.
A témát elképzelhető, hogy később még feldolgozzuk, köszönöm a javaslatot.
Üdvözlettel
Böröczkyné Verebélyi Zsuzsi"
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Telefon továbbszámlázás továbbra is jó

HozzászólásSzerző: Robbanto » csüt. jan. 10, 2008 7:09 pm

Szia Kata!

Köszönöm az infót.

Véleményed szerint is az a legjobb megoldás, hogy a számla végosszegének (bruttó összeg) 30%-át a használó magánszemélynek a cég továbbszámlázza, és így levonhatja az számla teljes áfáját is, és nincs cégtelefon adó sem?

üdv Anett

Robbanto
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Telefon továbbszámlázás továbbra is jó

HozzászólásSzerző: melcsi62 » csüt. jan. 10, 2008 7:16 pm

Szia KATA!

Határozott álláspontot nem írnék, - inkább azt, hogy én nem merem ezt a vélelmezett számlázási dolgot javasolni az ügyfeleknek, ha ők ugy gondolják, akkor a kapott telefonszámlára, mielőtt ide adnák nekem ráíratom velük, hogy a magáncélú használat számlázásra kerül, vagy azt, hogy természetbeni juttatást is tartalmaz. Az ő felelősségük eldönteni, hogy legalább a vélelmezett 20%-ot, vagy attól többet számláznak ki, mindenféle elkülönítéses kimutatás nélkül, vagy éppen attól kevesebbet, akár kimutatás alapján. Én odaadtam nekik az erre vonatkozó rendelkezést "törvényi szöveget" , s tegyenek belátásuk szerint. Ha a magáncélút nem számlázzák, akkor havonta befogom vallani, stb.

A Böröczkyné V.Zs. érdemeit és tudását nem csorbítva, de azt hittem megüt a guta, amikor tegnap megláttam az e-mail-emben a tákoztatóját, amit tegnap, vagy tegnap előtt küldött, s ami fenn van a honlapján is. sőt az észrevételek ellenére még meg is erősítette, hogy a készpénzfizetési számlát nem lehet használni, s továbbra is fenntartja a véleményét,stb. Ahogy visszaolvasgatom ezen fórum hozzászólásait, itt is azt láttam, hogy voltak, akik tőle idézték ezt az egysz. készpénzfizetési  számlázási félre informálást. Hiába idéztem be összevágva az idevonatkozó törvényi rendelkezéseket, stb.  azok után is beidézték említett B.V.Zs. közzétett álláspontját.  

 

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Telefon továbbszámlázás továbbra is jó

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. jan. 10, 2008 7:31 pm

Szia Melcsi!

A kp. számla dologban én is a Te véleményedet képviseltem, asszem emlékszel is, hogy én is próbáltam észérvekkel is meggyőzni a társaságot.

A telefonszámla továbbszámlázásnál - és ez Neked is válasz Anett - valahol valami olyasmit olvastam, hogy "hasraütés alapján" nem lehet a 30%-ot alkalmazni, ott valami más kitétel van, de most meg nem mondom hogy ezt hol olvastam és konkrétan mi volt a feltétele. Szóval ott azt én sem használom, jobb a békesség. A beérkező számlának a 70% áfa tartamát vonom, a magánhasználat 20%-ban van kiszámlázva, az áfa megfizetve (miután persze megbeszéltem az ügyféllel, hogy így kívánja Ő is alkalmazni). A tételes elkülönítés megint más tészta.

Melcsi, olyan ember nincs, aki ne tévedne, még a szakmában elsimert emberekre is vonatkozik ez. Ettől függetlenül úgy vélem, hogy fent említett szakember nagyon nagy segítség számunkra is, s főként nagyon segítőkész. Ettől függetlenül mindig lesz, aki másképp értelmez egy-egy törvényt.

Üdv. Kata

 

 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Telefon továbbszámlázás továbbra is jó

HozzászólásSzerző: szedlacsek » csüt. jan. 10, 2008 7:45 pm

Ja.. és akkor van gáz, ha az a masképp értelmező egy APEH-revizor..... vagy ne adja Isten, egy ügyész.... :)

 

:( 

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Telefon továbbszámlázás továbbra is jó

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. jan. 10, 2008 7:52 pm

Nana, azért odáig már ne menjünk el, kedves Szedlacsek :)
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Telefon továbbszámlázás továbbra is jó

HozzászólásSzerző: Robbanto » csüt. jan. 10, 2008 7:58 pm

Szia Kata!

Tehát az a jó megoldás álláspontod szerint (és a legbiztonságosabb) hogy a számla végösszegének 20%-át továbbszámlázod a használó magánszemélynek, és az áfának csak a 70%-át vonod le? Ekkor nem kell természetbeni juttatásként adózni sem?

Üdv Anett

Robbanto
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Telefon továbbszámlázás továbbra is jó

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. jan. 10, 2008 8:15 pm

Szia Anett!

Ebben az esetben már nem kell semmiféle jövedelem adót és járulékot megfizetni utána. A legegyszerűbb megoldásnak én ezt tartom továbbra is, és véleményem szerint bele sem köthető. Persze látod, van aki ezt a kérdést is másként gondolja. De azt hiszem azt Te is látod, hogy a 100% utáni áfa levonás és 30% továbbszámlázás már egy kicsit rizikósabb.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Telefon továbbszámlázás továbbra is jó

HozzászólásSzerző: Robbanto » csüt. jan. 10, 2008 9:43 pm

Szia Kata!

Ugye jól tudom, hogy ebben az esetben (mármint a továbbszámlázáskor) az alábbi adófizetés alól mentesülne a cég:

  • 54% SZJA
  • 29 % TB
  • 3,5% Munkaadói járulék (ha alkalmazott)
  • 11% EHO (ha nem alkalmazott)

üdv Anett

 

Robbanto
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Telefon továbbszámlázás továbbra is jó

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. jan. 10, 2008 9:47 pm

Szia Ani!

Igen, nekem is ezek rémlenek, de a TB-t az szja-val növelt alapra kell számolni. (aki kitalált ezt a badarságot???) Illetve a munkaadói az csak 3%. Erre figyelj, remélem csak elírtad.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Következő

Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég