Adófórum

Adózási és számviteli információk

Telefon továbbszámlázás továbbra is jó

Számlázás

Telefon továbbszámlázás továbbra is jó

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd jan. 15, 2008 5:28 pm

Szia Madora!

Mindent egybevetve én is azzal értek egyet, hogy továbbra is jó a továbbszámlázás.

Viszont abban erősíts meg kérlek: azt mondtam az egyik ügyfelemnek, hogy ezentúl az ingyen használatot biztosító telefonoknál is kell a továbbszámlázás, a vélelmezett 20%-ot már semmilyen esetben nem lehet kikerülni (ha ugyebár nincs a tételes kigyűjtés).

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Telefon továbbszámlázás továbbra is jó

HozzászólásSzerző: madora100 » kedd jan. 15, 2008 6:02 pm

Miután a továbbszámlázásnál a telefonszámla teljes összegét kell nézni, így az alapdíjban lévő ingyenes beszélgetési lehetőség megszünt. Eddig a 7o%-os levonható rész 2o%-át számláztuk tovább. 2008.ban a 1oo% 2o%-a a továbbszámlázandó ahhoz, hogy ne kelljen természetbeni juttatást fizetni.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Telefon továbbszámlázás továbbra is jó

HozzászólásSzerző: kuczikl » kedd jan. 22, 2008 6:13 pm

Sziasztok Mindenkinek!

Akárhogy is forgatom magam ezen a telefon továbbszámlázáson, megőrjít a gondolat, hogy nem adnak egy egyszerűsített lehetőséget. Eddig én a számla 30%-át számláztam tovább, és a számla 100% át levontam, mondván, le is van vonva, meg is van fizetve, így 30%-nyi áfával se több, se kevesebb. annyi mintha nem vonnám le. Na de azért azzal mégsem értek egyet, hogy pl.: egy bruttó 45000 ft-os számla áfája 7500.-FT. ennek 30%-a 2250.-Ft amit nem vonok le, + a kiszámlázással még befizetek 2250.-Ft-ot. azaz az összes "ráfizetésem" erre 4500.-Ft. Na ez kész röhej... A természetbeni oldalát eddig megúsztuk, de a HVG különszám szerint is hiába a tov.szlázás, ha nincs tételes kigyüjtés tessék adót fizetni.

Tehát plussz költség még a részletes számla is. Na de a kedves ügyfél pont úgy tesz, mintha ez az én hülyeségem lenne, és a pénzt is az én zsebembe fizetné. Szinte nem merem ezt a sok "vélelmezést" elmondani. Hát még nem döntöttem mi lesz.

De köszönöm mindenkinek a sok hozzászólást!!!

mindenkinek JJJJÓÓÓÓ munkát. Sziasztok!!

 

kuczikl
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Előző

Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég

cron