Adófórum

Adózási és számviteli információk

Kell az adószám?

Számlázás

Kell az adószám?

HozzászólásSzerző: Babu » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Teljes káosz uralkodik mindenhol. 

Kérdésem: rá kell írni minden számlára a vevő adószámát, különben nem vásárolhat?

Én eddig úgy tudtam, hogy a fordított áfá-s számláknál, az EU-s számláknál, és a szigorú számadású nyomtatványok vásárlása esetén kell.

Az ügyfeleim már egy dossziét sem vehetnek a nyomtatványosnál, ha nem tudják az adószámukat.

Köszi

Babu 

Babu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Kell az adószám?

HozzászólásSzerző: validitas » szer. jan. 09, 2008 5:01 pm

Szia!

Szerintem is a fordított adózással keverik, már én is hallottam ezt a "rémhírt", de az áfa-tv-ben nem olvastam, hogy minden esetben fel kell tüntetni a vevő adószámát.

Biztosan a 169.§ d/ pontja miatt van ez a félreértés:

A számla adattartalma:

...

d) a termék beszerzőjének, szolgáltatás igénybevevőjének adószáma, amely alatt, mint adófizetésre kötelezettnek a termék értékesítését, szolgáltatás nyújtását teljesítették, vagy amely alatt a 89. §-ban meghatározott termékértékesítést részére teljesítették;

De más is van, nekünk meg azzal küldtek vissza számlát, hogy az SZJ megváltozott, és megírták, hogy milyen számot írjunk a számlára. Megnéztem, a TEÁOR  számot írták, úgyhogy már ebben is keverés van.

Üdv: Böbe 
 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Kell az adószám?

HozzászólásSzerző: Babu » szer. jan. 09, 2008 5:10 pm

Szia!

Az ügyfelek meg minket néznek nem normálisnak. Már annyira elegem van. Miért nem lehet megfogalmazni egyértelműen a törvényeket. Régen nem volt ennyi problémánk.

Mikor jutunk el odáig, hogy konkrét választ tudjunk adni?

Üdv: Babu 

Babu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Kell az adószám?

HozzászólásSzerző: melcsi62 » szer. jan. 09, 2008 5:13 pm

Közösségi ügyletnél a közösségi adószámnak kell, hogy szerepeljen szállító és vevő oldalról is.

Fordított ÁFÁ-nál a Mo-i normál adószám, kell, hogy szerepeljen mind két fél részéről.  

Mindez jogos is, hiszen az UNIÓ-sat közösségi szám szerint is jelenteni kell külön - adott esetben.

A fordított ÁFÁ-nál, meg ugye először le kell csekkolni a partnert a nyilatkozattal, azon ott az adószáma,  s egyébként, ha valami gubanc van, mondjuk a partner nem fizeti meg az ÁFÁ-t, eltünteti akár a számlát pld. készpénzes kiegyenlítésnél, stb.   Abban csak reménykedni tudok, hogy nem fognak kitalálni ÁFA bevallás részeként valami adatszolgáltatást arra,......(kivettem, mert tényleg a falnak is füle van)  

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Kell az adószám?

HozzászólásSzerző: Babu » szer. jan. 09, 2008 5:16 pm

Szia!

Én attól tartok, hogy hasonlóan a fordított áfá-s számlákat jelentenünk kell, mint az eu-s dolgokat (60-as, 61-es bevallás). Az biztos, hogy külön soron kell majd jelentenünk.

A számlára visszatérve, menjek be a nyomtatványboltba és üssem az asztalt, hogy nem kell az adószám? 

Babu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Kell az adószám?

HozzászólásSzerző: melcsi62 » szer. jan. 09, 2008 5:18 pm

Az utolsó bekezdésedre reagálva - én meg azt a nagytudású vevőt küldeném el meleg égtájra - a törvény és a KSH álláspontja alapján is 2007-ben az 03SZJ használatos. Ha valaki a napokban ilyennel kötne belém, lehet, hogy meg is pofoznám, már annyira elege van az embernek ezekből a rémhíreknek felülő....., a nem is folytatom, hogy leginkább kiket ...
melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Kell az adószám?

HozzászólásSzerző: Babu » szer. jan. 09, 2008 5:20 pm

Fogjunk össze, és tegyük meg. Én már lassan nem merem a telefonom felvenni, mert aztán némelyik ügyfelem annyira "okos", és megpróbálja elmagyarázni a tövényeket. Örülök neki, hogy legalább ő érti.
Babu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Kell az adószám?

HozzászólásSzerző: adotanacs » szer. jan. 09, 2008 5:21 pm

Abba Te csak ne legyél olyan biztos! Az EVA alanynak történő kifizetést is ki kellett emelni. Erről meg kitalálnak a 761-hez hasonlót.
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Kell az adószám?

HozzászólásSzerző: validitas » szer. jan. 09, 2008 5:24 pm

Halihó!

Ne adjunk ötleteket egy esetlegesen itt settenkedő apehos-pm-es emberkének, mert még prémiumot is kap érte! :-)))))

Melcsi62: magamban el is küldtem, meg a kollegákkal egymás közt, így kifújtam a gőzt, egyelőre...

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Kell az adószám?

HozzászólásSzerző: melcsi62 » szer. jan. 09, 2008 5:34 pm

Szerinted elolvassák ezeket!   Nem tudom hány helyre írtam, hogy határozzák már meg legalább az ingatlan fogalmát, hogy tao.tv-SZJA tv. ev-nél -Sztv. szerinti ingatlanra, vagy mire gondoltak, amikor ezt a ...... összehozták, meg elfogadták, s senki nem érezte magát illetékesnek, az APEH meg felrakta azt amit felrakott.  (megjegyzem szerintem az APEH sincs könnyű helyzetben, ők is ezt kapták, amit mi, csak hát ugye mégiscsak más a felállás - ők büntethetnek minket, ez visszafelé nem működik.  Csak nézzétek meg a 0701-et milyen dátummal lehet ledátumozni, pedig a beadási határidő 01.20-a!!! 2007-el !!! Egy hete nyaggatt a tulaj, hogy az aktuális adófolyószámlát adjam már neki oda, mert a bank kéri tőle , mindegy miért -, aztán tegnap szét telefonáltam már mindenfele , s hát tudják sajnálni,  pedig kiírva csak 01.07-ig volt, hogy átalakítás alatt, stb. 

De egyébként meg igazad van BÖBE, a szerkesztéssel ki is veszem, ezt a lehetséges adatszolgáltatást, mert még tényleg vérszemet kapnak. Bár kétlem, hogy ezt a fórumot olvasnák az illetékesek,-  ha olvasnák már december közepén léphettek volna, még nem öltött volna ekkora kavarást az értelmezés/félreértelmezés. 

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Következő

Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég