Adófórum

Adózási és számviteli információk

Foly.teljesítés-kpfiz.szla

Számlázás

Foly.teljesítés-kpfiz.szla

HozzászólásSzerző: patkaiilona » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Most találkoztam egy programozó egyéni vállalkozóval, aki rendelkezésre állás címén negyedévente állít ki számlákat (alanyi mentes). A bajom az, hogy készpénzfizetési számlákat állított ki eddig. Mivel szerintem ez foly. teljesítés, számlát kellett volna adnia.  Mit lehet ilyenkor tenni?   Érheti valamilyen hátrány?

Ica

patkaiilona
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Foly.teljesítés-kpfiz.szla

HozzászólásSzerző: melcsi62 » szomb. jan. 05, 2008 3:41 pm

Minden bizonnyal volt/van (lesz) valamilyen szerződés a porgramozó és a cég között, amiben szerepel(t), hogy az átalánydíj elszámolása milyen időközönként történik, s ezen időszakok mondjuk utolsó napját tekintették a felek teljesítés időpontjának.  Nem olyan a gazd.esemény, mint a közüzemi, bérleti,stb-ahol a teljesítés időpontja a fiz.határidő volt.     S valóban 2007-ig is élt az egyszerűsített készpénzfizetési számlára, hogy azt akkor lehetett alkalmazni, ha a teljesítés is a készpénzfizetés alkalmával történt. Valóban neki a "három dátumos" számlát kellett volna kiállítani, attól,hogy a fizetés módja készpénz.  

   De szerintem mivel a számla mégiscsak számla, az alapján a számlát befogadó ÁFÁ-t nem igényelt vissza, a számlát kibocsátó semmiféle adókülönbözetet nem idézett elő. - ezért szerintem nem büntethetnek egyik oldalon sem, ha mégis nagyon betűszerint ellenőrző, elhivatottságában túltengő ellenőrzés beleköt, méltányossági alapon (senkinek semmilyen hátránya, a költségvetésnek bármilyen megkárosítása nem történt és nem is volt ilyen szándék, stb.) szerintem meg lehet védeni. 

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Foly.teljesítés-kpfiz.szla

HozzászólásSzerző: patkaiilona » szomb. jan. 05, 2008 4:42 pm

Kösz Melcsi!  Valahogy én is így láttam a dolgot.  Ica
patkaiilona
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron