Adófórum

Adózási és számviteli információk

Számla nettó, bruttó és áfa összeg kerekítés

Számlázás

Számla nettó, bruttó és áfa összeg kerekítés

HozzászólásSzerző: drHouse » pén. jan. 04, 2008 10:10 am

"A fillér, mint készpénzfizetési eszköz már régen megszűnt", de elszámolásokban semmi sem tiltja, h addig használd, amíg kedved tartja.

A kerekítési szabályokat csak a végösszegnél célszerű használnod (a szükségtelen torzulások elkerülése véget), belül annyi "fillér" lehet, amennyit szeretnél.

drHouse
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Számla nettó, bruttó és áfa összeg kerekítés

HozzászólásSzerző: zsolt10 » vas. jan. 06, 2008 7:13 pm

Szia!

 

Az alábbi linken szerintem nagyon jól össze vannak foglalva a problémával kapcsolatos dolgok:

http://www.forint.hu/Engine.aspx

üdv.: zsolt

zsolt10
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Számla nettó, bruttó és áfa összeg kerekítés

HozzászólásSzerző: szegezdi » szer. jan. 16, 2008 2:52 pm

Sziasztok! Többféle kerekítési módszert lehet alkalmazni. A leggyakoribb, ha a számla bruttó végösszegét kerekítem egész forintra. Ehhez egy kerekítési különbözet sor kerül a számlára. A példa: ÖSSZESEN nettó 14,5 Ft, az arra vonatkozó 20% adó pedig 2,9 Ft. Így bruttó 17,4 Ft jön ki. Ehhez kerül még egy sor a számlára: 0,6 Ft kerekítési különbözet néven, így a számla bruttó végösszege (fizetendő): 18Ft. A kerekítési különbözet lehet pozitív, vagy negatív is. Könyvelése: egyéb bevételek, illetve egyéb ráfordítások közé. Hasonlóan lehet majd használni ezt a módszert az 5-re kerekítésnél is (majd márc 1-től): ha a számla készpénzes, akkor nem egész forintra kerekítem, hanem 5-tel oszthatóra, szintén kerekítési különbözet sor kerül rá. A példa: ÖSSZESEN nettó 14,5 Ft, az arra vonatkozó 20% adó pedig 2,9 Ft. Így bruttó 17,4 Ft jön ki. Ehhez kerül még egy sor a számlára: 2,6 Ft kerekítési különbözet néven, így a számla bruttó végösszege (fizetendő): 20 Ft. Üdv, Anna.
szegezdi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Előző

Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég