Adófórum

Adózási és számviteli információk

Még mindig új TEÁOR

Számlázás

Még mindig új TEÁOR

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Igaz a múltkor valamelyik kérdésnél abban maradtunk, hogy az apeh kiküldözgeti az értesítőket jan. 31-ig az új teáor-ra való átfordításról és akkor ráérünk majd vele foglalkozni, hogy az úgy jó e vagy sem. De ettől függetlenül január 01-től a számlákra írandó szj és vtsz számokkal mi lesz? Ez most nem teljesen tiszta nekem. Az szj és vtsz számok ugyanúgy maradnak, csak a teáor változik? Nektek mi a véleményetek erről?

Köszönöm, Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Még mindig új TEÁOR

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » szomb. dec. 08, 2007 9:49 am

Szia Kata! Úgy tudom az Szj és a Vtsz számok maradnak. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Még mindig új TEÁOR

HozzászólásSzerző: melcsi62 » szomb. dec. 08, 2007 8:14 pm

Szia Kata!

Igen teljesen biztos, hogy az SZJ 2008-tól már köszönő viszonyban sem lesz a TEAOR-ral. Eddig kiírtam, hogy melyik ügyfélnek, milyen bejelentett tevékenységi köre (TEAOR-ja) van, s bár a 20%-os ÁFA kulcsú számláknál csak azokra kell az SZJ, VTSZ, amit az ÁFA tv. is nevesít valamilyen oknál fogva (üzemanyag, telefon, járművek,stb.) - az én ügyfeleim szerepeltették a számláikon az SZJ számot, vagy annak megfelelően nevezték meg a szolgáltatást, ami könnyen összevethető volt azzal, hogy van-e olyan bejelentett tevékenysége, vagy nincs. Na jövőre már ez is kavarósabb lesz.

Amiért azt mondom, hogy biztosan nem lesz az SZJ a TEAOR-hoz illesztve: az ÁFA tv. teljesen új törvény és 2008-tól hatályos, a megivatkozásaiban pedig a jelenlegi SZJ számok szerepelnek.   Persze még akármi is lehetséges, év közben is lehetne valami változás! 

 

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Még mindig új TEÁOR

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » szomb. dec. 08, 2007 9:07 pm

Sziasztok! Lehet, hogy félreértettem a kérdést, én arra gondoltam a válaszomban, hogy pl. az építőipari átalányadózó e . váll. 2008-ban is  SzJ 45 írhatja a számlára,  vagy a mezőgazd.tev. körébe tartozó termékek és szolgáltatásoknál ugyanazok a vtsz számok szerepelnek, mint 2007-ben. Szerintem ezeket kell figyelembe venni a számlázásnál, annak ellenére, hogy az TEAOR nem ezt takarja. Mária
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Még mindig új TEÁOR

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. dec. 14, 2007 7:47 am

Szia Mária!

Ha nem lesz szj, vtsz változás, akkor szerintem jól értelmezted. A számlákra eddig sem a teáort írtuk, úgyhogy ott marad a tavalyi (idei) gyakorlat.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Még mindig új TEÁOR

HozzászólásSzerző: Rozalinda » pén. dec. 14, 2007 8:06 am

A   havi  bevallásoknál   is lesz   jelentősége   az  uj  TEÁOR    számoknak, hiszen   a  nyomtatvány  egyértelmüen  kéri.   Mivel  én  a  könyvelő  programból  küldöm  át  az  ABEV-be  a  nyomtatványokat,  már  a  törzsadataimban  is  át  kell  irni,  mindenkit  át  kell  sorolni  az   uj  TEÁOR   alá.  Gondolom  a  programozó   kollégáink  ebben  akár   segiteni  is   tudnak,  átforditani  a  TEÁOR-t
Rozalinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég