Adófórum

Adózási és számviteli információk

Kell-e megállapodást kötni egészségpénztárral?

Számlázás

Kell-e megállapodást kötni egészségpénztárral?

HozzászólásSzerző: pmelinda » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni abban, hogy kell- e megállapodást kötni azzal az egészségpénztárral, akinek a tagja pl teniszbérletre számlát kér a pénztár nevére? Helyesen járunk-e el, ha a számlát kiállítjuk az egészségpénztár nevére a tagja nekünk kifizeti, de közös megállípodásunk nincs a pénztárral?

Köszi

Melinda

pmelinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Kell-e megállapodást kötni egészségpénztárral?

HozzászólásSzerző: baloghnehajni » hétf. nov. 19, 2007 2:37 pm

Szerintem kell. Ha belegondolok, néhány helyen láttam kiírva, hogy ilyen-olyan egpénztár elfogadó hely. Pl. patikában. Lehet, hogy érdemes lenne felvenni a kapcsolatot egy konkrét egpénztárral (a honlapjukon keresztül), ők mit mondanak.
baloghnehajni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Kell-e megállapodást kötni egészségpénztárral?

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. nov. 19, 2007 3:46 pm

Szia Melinda!

Úgy tudom, hogy csak az egészségpénztárral szerződött szolgáltatók (gyógyszertárak, segédeszköz árusítók, orvosok, vállalkozások) számláit számolhatják el a tagok az egészségpénztári befizetéseikből. Ha nincs megállapodás az adott egészségpénztárral, a tag által benyújtott számla értékét a pénztár nem fogja a tagnak kifizetni, mint jogosulatlan felhasználást (mellesleg a teniszbérletre egyébként is ez vonatkozik szerintem, mert az igénybevehető szolgáltatások körét a jogszabály eléggé megnyírbálta). Ha pedig kártyával fizetne, vagy visszautalja a tag a pénztárnak, vagy 20% SZJA-t kell fizetnie a jogosulatlanul igénybevett szolgáltatás után. 

Üdv: Böbe 

 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Kell-e megállapodást kötni egészségpénztárral?

HozzászólásSzerző: garbo50 » hétf. nov. 19, 2007 3:50 pm

Szia Melinda!

A kérdésedből az derül ki, hogy a delikvens a számlát kiegyenlítette, így neked további követelésed nincs. Más kérdés, hogy miképpen fogja érvényesíteni a tag a bérlet árát. Addig stimmel, hogy az eg.pénztár nevére szól a számla ezt ebben a formában a tagnak kell elküldeni a pénztár felé, és így kapja meg a pénzét, de szerintem a számlán a tagnak a neve is kell hogy szerepeljen egyébként hogyan érvényesítse igényét.

Másik eset pl a fogorvos elkéri a páciens számát és ez alapján a számlát az egészségpénztárnak küldi el beazonosítva a szolgáltatást igénybevevőt, ekkor a pénzt nem a páciens fizeti, hanem a pénztár, ugyanez az eljárás lehet a kérdésben szereplő esetre is.

A harmadik eset a Hajni által felvázolt, ilyenkor egyes patikák megállapodnak a pénztárral, de itt a tagnak kártyája van, mellyel ugyanúgy fizet, mint a bankkártyával , tulajdonképpen akártyahaználatra szól a megállapodás.

Ettől eltekintve, jó ötlet hogy az egészségpénztár honlapján is szerezz információt. 

Üdv. 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Kell-e megállapodást kötni egészségpénztárral?

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. nov. 19, 2007 5:04 pm

Szia Melinda!

Közben utánanéztem, sportbérlet fizethető egészségpénztárból (csak sporteszköz nem, ezzel kevertem), és nem kell szerződést kötni a pénztárral.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron