Adófórum

Adózási és számviteli információk

Hitel - 2 db számla

Számlázás

Hitel - 2 db számla

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy Ti hallottatok e már olyat, hogy a bank, amikor "Fogyasztási kölcsön és hitelkártya szerződés"-t köt, akkor úgy kéri kiállítani egyetlen ügyletről a számlát, hogy külön egy kp-s számla az önrészről (mert állítólag csak ezt fogadják el hitelt érdemlő dokumentumként, a bevételi pt. bizonylatot nem!) és külön egy átutalásost az ő (bank) által kifizetett részről (hitelről).

Én szerintem a szabályos az lenne, hogy egyetlen átutalásos számla a teljes összegről, az önrészt rögtön bevételezni pt.-bizonylaton a kifizetésekor. Aztán majd átutaláskor megjön a maradék összeg a bankra. Nektek mi a véleményetek erről?

Előre is köszönöm, üdv. Kata 

 

 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Hitel - 2 db számla

HozzászólásSzerző: tamarinda » hétf. okt. 15, 2007 12:47 pm

Szia Kata!

Amikor én is találkoztam egy hasonszőrű esettel, szintén az általad felvázolt módon kellett eljárnom. Vagyis az adott illető kp befizette az összeget, erről kp-s szlát kapott. A hitelrészről átutalásos számla lett kiállítva, mivel itt más a partner. Gyakorlatilag a bank a partner, hiszen őtőle kapja az autóértékesítő cég a pénzt. A bank fog majd kiszámlázni az ügyfeled felé, így a maradék összeg itt rendeződik.

Remélem tudtam neked segíteni:tamarinda

tamarinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Hitel - 2 db számla

HozzászólásSzerző: kovalkata » hétf. okt. 15, 2007 12:55 pm

Szia Tamarinda!

Nem fog a bank kiszámlázni az ügyfelem felé. Úgy volt nekik jó, hogy az átutalásos rész is a vevő nevére lett kiállítva, de mellé van persze csatolva egy szerződés, miszerint a bank törleszt. Mindkét számlát az ügyfelem állította ki a vevő (nem a bank) nevére. Itt végül is szó sincs arról, hogy a bank lenne a vevő. De úgylátszik ha máshol is ezt csinálják, akkor jobb ha nem "kötekszek" a bankkal.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Hitel - 2 db számla

HozzászólásSzerző: kaloczy » hétf. okt. 15, 2007 1:13 pm

Sziasztok!

Mi két bank hitelét ügyintézzük, mindkettő elfogadja a számlázási szokásunkat, mely így néz ki:

a számlán a fizetési mód: hitel, és a program automatikusan kéri, hogy ebből mennyi az önrész. Ha nulla, akkor nulla kerül a sorba. A többit meg automatikusan írja a "hitel" sorba.

A számla tehát a teljes összegről szól, nem csak a hitelezett összegről. 

(Az önrész befizetéséről soha nem kérnek bizonylatot.) Szerintem ez a helyes számlázási mód.

Zsuzsa 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Hitel - 2 db számla

HozzászólásSzerző: kovalkata » hétf. okt. 15, 2007 1:22 pm

Szia Zsuzsa!

ÉN szerintem is ez a helyes számlázási mód, az ügyfelemnek nincs még a számlázó programban hitelkénti fizetési mód, az újban majd lesz, mondtam, hogy ott azt írják, de mivel még nem volt, az átutalást írattam. Erre a bank lesztornóztatta és kért két külön (már fent említett) számlát. Most azt szeretném tudni, hogy érdemes-e beszélnem a banki ügyintézővel, hogy egy darab számla legyen a továbbiakban a kettő helyett, vagy törődjek bele, hogy ők önkényesen úgy csináltatják, ahogy akarják?

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Hitel - 2 db számla

HozzászólásSzerző: kaloczy » hétf. okt. 15, 2007 5:36 pm

Kata! Szerintem nyugodtan hívd fel a bankot. Amit kérnek, nem biztos, hogy kivitelezhető. Például az ügyfél vesz egy darab akármit, aminek gyári száma van. Ha a számlázóprogram és készletnyilvántartó program kapcsolódik egymáshoz - és szvsz egyre több helyen kapcsolódik, - lehetlen egy bizonyos termékhez két számlát kiállítani. Csak egyszer tudja a program levenni a készletről. 

A banknak meg nem kell tudnia, hogy a Ti programotok ilyen-e vagy sem.

Zsuzsa 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Hitel - 2 db számla

HozzászólásSzerző: kaloczy » hétf. okt. 15, 2007 5:39 pm

Jut eszembe: max. annyit tudok elképzelni, hogy valahol a megjegyezések rovatba feltüntetitek, hogy mennyi önrészt fizetett az ügyfél. És így magán a számlán is rajta lesz. Esetleg ennyivel is beérhetné a bank.

Zsuzsa

 

 

 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron