Adófórum

Adózási és számviteli információk

Mg.őstermelő számlázása

Számlázás

Mg.őstermelő számlázása

HozzászólásSzerző: sz.judit » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Mezőgazdasági őstermelő számlával szeretne értékesíteni, vagyis a vevő számlát kér. Adhat-e számlát, ha nincs adószáma, vagy magánszemélyként adószámot kell kérnie az APEH-tól. Nem áfás.

Üdv: Judit

sz.judit
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Mg.őstermelő számlázása

HozzászólásSzerző: kohnmari » vas. okt. 14, 2007 7:25 am

Szia Judit!

Nem tud számlát adni adószám nélkül. Számlatömböt sem tud venni, csak az adószámmal rendelkezők. Adószámot kell kérnie az APEH-tól.

Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Mg.őstermelő számlázása

HozzászólásSzerző: sz.judit » vas. okt. 14, 2007 7:27 am

Az az igazság, hogy kb. két évvel ezelőtti számlatömbje van, akkor őstermelői ig.számra adtak neki. Judit
sz.judit
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Mg.őstermelő számlázása

HozzászólásSzerző: kohnmari » vas. okt. 14, 2007 7:30 am

Szia Judit!

Várj még, hátha valaki hozzászól, én még nem láttam őstermelőt adószám nélkül számlázni, csak felvásárlási jegyes megoldást. Nem értem, hogy miért ragaszkodik a vevő a számlához őstermelő esetében? Üdv. Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Mg.őstermelő számlázása

HozzászólásSzerző: stamasi » vas. okt. 14, 2007 7:51 am

Szia Judit!

Ha nem az általános szabályok szerint adózik, vagyis az őstermelőkre vonatkozó különleges jogállás szerint értékesít (felvásárlási jegy), akkor kizárt, hogy számlát adjon. Párhuzamosan a kettő nem megy.

Az őstermelőnél az áfa-val kapcsolatos teendők aszerint működnek, hogy mit választott. Ha az általános szabályok szerinti módot, akkor számlázási, adóelszámolási, nyugtaadási, nyilvántartási, stb. kötelezettsége van.

Ha a különleges jogállást választotta, akkor mindezek alól mentesül, nem kell számlát kiállítani, stb.

Üdv.: Szilvi

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Mg.őstermelő számlázása

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » vas. okt. 14, 2007 9:32 am

Szia! Az őstermelő nem adhat számlát , amennyiben a  különleges jogállást választotta ( felvásársási jeggyel értékesített ) Én is úgy tudom, ahhoz, hogy  számlaképes legyen adószámot kell kérnie. Mária 
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Mg.őstermelő számlázása

HozzászólásSzerző: taxcontroll » vas. okt. 14, 2007 3:33 pm

Meg kell változtatnia a jogállását, persze csak az adott körben. Tehát lehet valaki őstermelő (pl. gabonatermesztő), de emellett pl. adótanácsad, akkor e tevékenysége már számlaköteles.
taxcontroll
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Mg.őstermelő számlázása

HozzászólásSzerző: sz.judit » vas. okt. 14, 2007 4:18 pm

Sziasztok. Köszönöm segítségeteket, még annyit az egészhez, az illető facsemetét értékesít, illetve "állít elő". Amennyiben olyan vevő részére értékesít, aki felvásárló, tud felvásárlási jegyet részére kiállítani. De van olyan eset is, amikor magánszemély telepítési céllal vásárol facsemetét, ekkor a költségeihez természetesen számlát kér, hogy meg legyen a százalékos költség-bevétel arány. Ehhez lenne szükség a számlára. Közben ahogy utánnanéztem, van lehetősége adószámot kérni, hogy számlát állíthasson ki, de ebben az esetben ÁFA alany is lenne, ha a 6 mill. bevételt eléri (alanyi adómentesség határa). Azt viszont nem értem, hogy ha családi vállalkozó az őstermelő, akkor a 6 mill. bevétel emberenként értendő-e? Az adósázámot viszont csak egy személy kéri ki.

Üdv. Judit

sz.judit
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég