Adófórum

Adózási és számviteli információk

idegenforgalmi adó számlázása

Számlázás

idegenforgalmi adó számlázása

HozzászólásSzerző: NKrisztina » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves fórumtársak!

A véleményeteket kérem a következő kérdésben: Kettős könyvviteles szervezet a saját üdülő-lakásában üdültet. Az idegenforgalmi adót szerepeltetnem kell-e a számlán? Eddig a számlán csak az üdülés díját tüntettem fel, az ifa befizetéséről bevételi  pénztárbizonylatot állítottam ki. Helyes ez a gyakorlat? Több szálloda számláján láttam már, hogy az ifa-t a számlán szerepeltetik. Könyvelése: csak a 4-esen futtatom át, nem írom elő a 8-ason, mivel "más nevében beszedett" adónak minősítem.

Krisztina  

 

NKrisztina
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

idegenforgalmi adó számlázása

HozzászólásSzerző: madora100 » szomb. okt. 13, 2007 6:37 pm

Krisztina!

Véleményem szerint nem kötelező az idegenforgalmi adót a számlán szerepeltetni, mert áfa körön kívüli a tétel. Ekkor elegendő egy számlán kívüli bizonylat kiállítása.

Ez a tétel  valóban csak más nevében beszedett adónak minősül, s így csak átfutó tétel.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

idegenforgalmi adó számlázása

HozzászólásSzerző: stamasi » szomb. okt. 13, 2007 7:12 pm

Szia Krisztina!

Szerintem sem kötelező feltüntetni, egyéb számviteli bizonylatot lehet adni róla,  az adóalapba nem tartozik bele, más nevében és javára beszedett elszámolási kötelezettségű pénzösszeg.

Üdv.: Szilvi

stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

idegenforgalmi adó számlázása

HozzászólásSzerző: validitas » szomb. okt. 13, 2007 7:16 pm

Szia Krisztina!

Viszont, mivel úgyis kell bizonylatot kiállítani róla, egyszerűbb, ha a számlán tünteted fel. Ugyanis a számlán több adat szerepelhet, nem tiltja semmi, csak kevesebb nem annál, mint amit az áfa tv. előír. A többi szálloda és szállásadó is ezért követi azt a gyakorlatot, hogy a számlán tünteti fel.

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

idegenforgalmi adó számlázása

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » szomb. okt. 13, 2007 7:16 pm

Szia! Szerintem jó úgy is ahogyan eddig csináltátok, nem hallotam én sem, hogy kötelező lenne számlázni, hisz a cég a vendégtől átveszi a pénzt és befizeti az önkörmányzatnak, keresztül fut rajta . Mária 
valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég