Adófórum

Adózási és számviteli információk

Osztrák (EU) számla magyar törvény szerint nem jó

Számlázás

Osztrák (EU) számla magyar törvény szerint nem jó

HozzászólásSzerző: DrBobKelso » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok,

nem tudom, sokan találkoztatok-e olyan EU-s számlával, amely 0 áfás, azaz EU-belül értékesítésként elismeri a vételt, de a számla egy szimpla Word vagy Excel programmal kinyomtatott dokumentum. Tehát semmi szigorú sorszámozás, a számlaszám egyszerűen csak oda van gépelve, pl. dátum/sorszám, ami mindennap 1 től indul.

Sőt van olyan számla is, ami gépi, de nincsenek kitöltve a vevő azonosítói (osztrák BAUMAX), és kézzel kell ráírni a vevő összes adatát, köztük az EU-s adószámot is.

Áfa bevallásnál levonásba lehet ezeknek az áfáit helyezni, vagy az APEH visszadobja az ilyen számlákat?

Köszi. 

DrBobKelso
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Osztrák (EU) számla magyar törvény szerint nem jó

HozzászólásSzerző: fied » pén. szept. 21, 2007 6:32 am

szia! Igen sajnos találkoztam nem is egyel, ha egyáltalán kap számlát. De mivel uniós az értékesítés minden ország a saját szabályai szerint (kibocsátó oldali szabályozás az irányadó, ezt már kinyomoztam) állít ki számlát. Amennyiben a számlán mindkét fél eu adószáma szerepel, általában elfogadják adórevizón is, ekkor ugyanis ott a kontroll amit neyedévente mi is küldözgetünk ha szükséges, ergo a kettő összepasszol! Ha az adott ország szabályozása ezt lehetővé teszi, akkor ezt el kell fogadni. A kibocsátó felel ilyenkor, de ha belegondolsz, annak ellenére, hogy magyarországon ez nagyon nem szabályos, mégis elég sok helyen alkalmazzák a kézzel számitógépes számlába beirt vevő adatot, nem is olyan régen ez még egy nagy áruházlánc esetében is igy volt. (nem mondom a nevét szerintem tudjátok melyikre gondolok) és nem fordult elő hogy ezt ezért kiszedte volna a revizió. De igaz, ez csak az én tapasztalatom.  Kriszta
fied
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Osztrák (EU) számla magyar törvény szerint nem jó

HozzászólásSzerző: validitas » pén. szept. 21, 2007 8:33 am

Sziasztok!

Az APEH honlapján van egy tájékoztató az eu-ban a számlákon minimálisan szereplő adatokról, jogszabály van rá, hogy min. mi kötelező, úgyhogy meg lehet követelni,hogy annak megfelelő számlát adjanak. A minimumot meg minden tagállamban be kell tartani.

 

http://www.apeh.hu/adoinfo/afa/afa_adolevon_b.html

 

Üdv: Böbe 

 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég