Adófórum

Adózási és számviteli információk

Webáruház nyitás

Számlázás

Webáruház nyitás

HozzászólásSzerző: szuro » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Mindenkit Üdvözlök!

Van egy 1 személyes Bt-m. Garázsajtó, kapunyitók forgalmazásával, beépítésével foglalkozom. Sajnos májustól nincs könyvelőm, szülni fog és pár évig nem dolgozik. Érthető. Egyéni véllalkozásom könyvelését évekig hiba nélkül csináltam. Ezt is legszivesebben magam csinálnám, de ha egy szakember is beleesik abba a hibába, hogy bejelent saját magam alkalmazottjának, inkább nem teszem. Most, részletfizetési kedvezménnyel, havonta törlesztem a "megspórolt" SZJA-t. Nagyon sok értékes dolgot olvasgatok ezen az oldalon! Kérésemmel kapcsolatban nem találtam választ.

Kis bevezető után, webáruház nyitással kapcsolatban kérnék tanácsot, segítséget. A Bt tevékenységi köre tartalmazza az építőipari tevékenységet, kis és nagykereskedelmet. Nekem vendéglátó, kereskedelmi középvégzettségem is van. Kell e szakmai eladót alkalmazni, kell e pénztárgápet vennem, kell e raktárkészlet nyílvántartást vezetnem? Vagy még mire számíthatok, ami eszembe sem jutott, számlázással, könyveléssel, bevallással kapcsolatban, webáruház nyitása esetén.

Segítségét, mindenkinek előre köszönöm!

szuro
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Webáruház nyitás

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » csüt. jún. 28, 2007 9:06 am

Mivel nem nyitsz fizikailag üzletet, nem lesz benne eladó és pénztárgépre sincs szükséged. Gondolom, a felszerelést/beépítést rendelik ugyan interneten, de neked kell a tényleges szerelés helyére kivonulnod. Ez igazából nem webáruház, mert végül is személyesen találkozol az üzleti partnerrel.

A nyilvántartásokat természetesen vezetned kell, így a készletről is. Szerintem semmilyen különös feltételed nem lesz, kivéve ha esetleg csomagküldés keretében alkatrészeket kiszállítasz. De ha ez eseti jellegű (nem hiszem, hogy tömegével rendelnének az emberek postai úton garázskaput, sem alkatrészt), akkor a csomagküldő keresk. vonatkozó előírások sem érvényesek.

Ui. Milyen az az 1személyes Bt?? Legalább 2 tagnak kell lenni, ha nincs, három hónap után cégbíróság megszünteti. A csendestárs (kültag) is tag! Vigyázz, mert ha máshol nincs biztosítása (tb), akkor a törvény erejénél fogva kültagként tagi jogviszonyos és fizetheted rá a járulékokat.

aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Webáruház nyitás

HozzászólásSzerző: szuro » csüt. jún. 28, 2007 9:59 am

Kedves Anikó! Köszönöm a választ és az ui.-ban tett figyelmeztetést is. A Bt-m kültagja az ex nejem, csak meg ne tudja a fentieket! Ezzel kapcsolatban lesz is kérdésem, csak megnézem van e pontom hozzá. Még 1x köszi!
szuro
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Webáruház nyitás

HozzászólásSzerző: garbo50 » csüt. jún. 28, 2007 1:22 pm

Szia!

 

Ajánlom az alábbi oldalak tanulmányozását:

http://www.gkm.gov.hu/feladataink/elker/gyik_alt/gyik_ebolt

http://www.gkm.gov.hu/feladataink/elker/nyisson

 

Üdv. 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég