Adófórum

Adózási és számviteli információk

Kifizetés számla beérkezése || x idő szerint

Számlázás

Kifizetés számla beérkezése || x idő szerint

HozzászólásSzerző: mazsi5 » pén. máj. 16, 2014 2:05 pm

Szia! A fizetési határidő.. ha konkrétan nézzük az Áfa tv. számla tartalmára vonatkozó előírást, akkor az gyakorlatilag nem is szerepel a kötelező "kellékek" között.

Ha a szerződésben az van, hogy a számla beérkezésétől x nap..., akkor az egy elég felelőtlen megállapodás... hiszen mi van, ha az adott cég nem veszi fel a postát, egy hét múlva veszi fel,stb.. ha tértivevényes ajánlottan megy a postán a számla, akkor a visszaérkező tértivevényből lehet tudni, hogy mikor vették át.. és ahhoz képest számított x időre lehet nézni, hogy megtörtént-e a számla pénzügyi rendezése.. s ha késedelmi kamatot akartok érvényesíteni, akkor a szerződés,számla és tértivevény alapján... plusz meló, plusz költség.

Vagy kézből vetetitek át a számlát... és a számlára a fizetési határidőt ehhez kalkuláljátok..
------------------
Nálam meg az az eset áll fenn rendre, hogy bár mindennap felvesszük a postát a postafiókból, a borítékról is látszik, hogy eleve később adta postára a szállító, mint ami fizetési határidőt szerepeltet a számlán. Én ilyenkor a postai borítékot a bejövő számlához csatolom és, ha ugrál a szállító, hogy késedelmi kamat... akkor az orra alá nyomom, hogy kedves a késedelmes fizetés nem rajtam múlott..
--------------------

Amit a kérdésed végén írsz, hogy mi értelme a fizetési határidőnek, ha úgy se számít... szerintem azt a fizetési határidőt kellene ráírni (ha írjátok a fiz.határidőt dátumra), ami fizetési határidőben a szerződés szerint megállapodtatok..

Üdv.

mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég

cron