Adófórum

Adózási és számviteli információk

Árverésen kívüli megállapodás

Számlázás

Árverésen kívüli megállapodás

HozzászólásSzerző: si_galopp_ » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy egy cégnek az adótartozása fejében A NAV értékesített tárgyi eszközöket magánszemélynek. Csak egy kézzel kitöltött jegyzőkönyv van, amit még nem láttam. Kérdésem, hogy ilyenkor ki kell számlázni az adott magánszemélynek ezeket az eszközöket? Illetve a befizetett összeg lesz a számla bruttója?
A tulajdonosnak azt mondták, hogy semmi teendője nincs, csak kivezetni a nyilvántartásból az eszközöket, de szerintem viszont számlázni kellene, különben hogy kerül a letéti számlára a vételár?

Előre is köszönöm a segítségeteket!
si_galopp_
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:30 am

Árverésen kívüli megállapodás

HozzászólásSzerző: mazsi5 » hétf. nov. 18, 2013 1:03 pm

Szia! Mivel a NAV vh.keretében az árverésen magánszemélynek "adta át" az árverezett vagyontárgyakat.. a magánszemély pedig nem ÁFA adóalany, illetve nem olyan ÁFA alany, aki a fordított ÁFÁ személyi feltételeinek megfelelne...

Ha ez a végrehajtást elszenvedő cég ÁFA adóalany volt, akkor az egyenes ÁFA felszámítással számla kiállítási és ÁFA fizetési kötelezettsége van. Ebben az esetben a számla végösszege az árverési vételár.. az ÁFA pedig a visszaszámításos.. (21,26%) ..

Számlázni nem azért kell,mert.. " hogy kerül a letéti számlára a vételár?", hanem azért, mert az "ilyen értékesítés"-ről is számlát kell kibocsátani.

A kérdésednek a címe: "Árverésen kívüli megállapodás" Ez számomra azt jelenti, hogy nem lefolytatott árverésen "vette meg" az illető magánszemély a cégtől lefoglalt eszközöket, hanem un. árverési hatállyal árverésen kívüli vétellel.., aminek a számlázására, ÁFA dolgára ugyanaz vonatkozik, amit fentebb írtam..

Üdv.
mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég