Adófórum

Adózási és számviteli információk

Ellopott számlatömböt be kell-e jelenteni?

Számlázás

Ellopott számlatömböt be kell-e jelenteni?

HozzászólásSzerző: 3HInfo » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!
Kérdezném, hogy ha egy vállalkozótól az éjszaka betörés során ellopták a bélyegzőjét és a számlatömbjeit, azt be kell-e jelentenie a NAV felé? Ha igen, milyen módon?! Készült rendőrségi feljelentés, de abban nincsen benne tételesen minden, csak körülírt módon "számlák, számlatömbök, stb". Elég lesz-e egy esetleges ellenőrzéshez a későbbiekben? MÁr megkezdett és használt tömbről van szó.
üdv
Tica
3HInfo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Ellopott számlatömböt be kell-e jelenteni?

HozzászólásSzerző: ticus » kedd nov. 05, 2013 10:01 pm

Volt ilyen esetem a közelmúltban (elveszett a tömb), utánajártam, nincs kötelező előírás arra, hogy be kellene jelenteni. Írtam a NAV-nak egy levelet, leírtam az elveszett számlatömb sorszámát, a vásárlás dátumát, az eltűnés dátumát és hogy ebből egy lap sem volt felhasználva. Kaptam válaszlevelet róla, hogy tudomásul vették. Szerintem ez így elfogadhatóbb, mint egy tényleges ellenőrzés során közölni, hogy nincs meg.
ticus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:23 am

Ellopott számlatömböt be kell-e jelenteni?

HozzászólásSzerző: 3HInfo » szer. nov. 06, 2013 9:38 am

Köszi! Én is valami ilyesmire gondoltam volna. A szépsége még csak annyi, hogy nem tudjuk igazából hány db tömb volt a táskában. A kedves ügyfél egyben tartott mindent, így most egyben tünt el. Azt hiszem várok pár napot, hátha eldobták a táskát, miután pénz nem volt benne és valaki visszahozza. Köszi a hozzászólást.
üdv
Tica
3HInfo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Ellopott számlatömböt be kell-e jelenteni?

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » szer. nov. 06, 2013 9:50 am

Nekem anno azt írta az APEH, tegyen feljelentést az üv (ez nálatok megvolt), meg tegyük közzé s Pénzügyi Közlönyben, hogy ezek a számlatömbök elvesztek, és érvénytelek, sorszámtartomány, tól,-ig.
Meg még azt is írták (nem szó szerint, de az értelme ez), tulajdonképpen nem rájuk tartozik, tesznek rá, ellenőrzéskor ettől függetlenül büntethetnek a tömb hiánya miatt (Bp).
tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Ellopott számlatömböt be kell-e jelenteni?

HozzászólásSzerző: Szila » szer. nov. 06, 2013 3:46 pm

Szintén volt hasonló esetünk kb egy hónapja ( gépjármű feltörését követően az ügyvezető irattáskáját lopták el , melyben benne voltak a már megkezdett számlatömbök és a tárgyhavi bejövő számlái is ) .
A Nav tájékoztatása szerint levélben jeleztük a számlatömb eltulajdonítását ( név , székhely , adószám , sorszám -tól-ig , érvénytelenítés napját , mellékeltük a rendőrségi jegyzőkönyv másolatát ) . Közzétettük a Pénzügyi közlönyben is .
A bizonylatmegőrzési kötelezettségnek való megfelelés miatt a már kitöltött számlákról illetve a bejövő számlákról is hiteles másolatokat kértünk a partnerektől ( Szerencsére még nem volt a számlatömbben túl sok kitöltött számla ) .
Mi is reménykedtünk , hogy legalább az iratok előkerülnek . Többször visszament az ügyfél szétnézni a környékre de sajnos nem lett meg semmi .
Üdv.:Szila
Szila
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:38 am

Ellopott számlatömböt be kell-e jelenteni?

HozzászólásSzerző: 3HInfo » szer. nov. 06, 2013 3:53 pm

A bizonylatmegőrzési kötelezettség teljesítéséhez nem elég a számlák piros példánya, ami benne van a könyvelésben? Nálunk hála a magasságosnak, csak egy partere van a vállalkozónak, de nem könnyed a könyvelési részlege a partner cégnek. Ha most belibegek és kapásból 3-4 évre visszamenőleg bekérem a számlamásolatokat, az ottani főkönyvelő rögtön szívinfarktust kap és kidob az ablakon.
Egyébként mindannyian egyformát mondtok, így köszönettel lezárom a kérdést.
üdv
Tica
3HInfo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Ellopott számlatömböt be kell-e jelenteni?

HozzászólásSzerző: Szila » szer. nov. 06, 2013 3:58 pm

Szerintem a bizonylatmegőrzési kötelezettségednek eleget teszel ha a másolati példányokat ( piros példány ) megőrzöd.
Isten mentsen hogy kidobjanak az ablakon :)
Üdv.: Szila
Szila
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:38 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 12 vendég