Adófórum

Adózási és számviteli információk

káresemény kártérítése

Számlázás

káresemény kártérítése

HozzászólásSzerző: gariv » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok !
Szeretném megkérdezni tőletek, hogyha bérelnek tőlünk egy raktárhelyiséget és az beázott. A bérlő ajtókat tárolt a raktárban.
20 db. ajtó volt ott, és annak nagyjából a fele tönkrement.
Azt az infót kaptam, hogy kellett volna az épületnek lennie felelősségbiztosításnak.. Csak egy sima biztosítás van.
Tehát nagy valószínűséggel nem fog nekem a biztosító fizetni, hogy az én általam bérbe adott ingatlanban eláztak a bérbe vevő árui.
Mit kell kiállítania a bérlőnek, hogy az szabályszerű legyen? Mert nekem ki kell fizetnem a kárát, akár kapok a biztosítótól pénzt, akár nem.
Köszi a segítséget : Évi

--
gariv
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

káresemény kártérítése

HozzászólásSzerző: gariv » pén. okt. 25, 2013 1:07 pm

Sziasztok!

Az Áfa tv - ben meghatározott számlaadási kötelezettség
nem terjed ki az olyan esetekre, amelyek az Áfa tv. alkalmazásában
nem minősülnek adóalany által teljesített termékértékesítésnek, szolgáltatásnyújtásnak,ígynem kell számlát kibocsátani például az Áfa tv. 7. §

- a szerinti közhatalmi tevékenységről, a
- kártérítés fizetési kötelezettségről

- az értékesített készpénz helyettesítő fizetési eszközről/
pénzhelyettesítő eszközről (pl. ajándék utalványról),
- a bíróság által megítélt perköltségről
(stb.).

http://www.nav.gov.hu/data/cms284438/18._IF_A_szamla__nyugta_kibocsatasanak_alapveto_szabalyai_2013.05.08..pdf EZT TALÁLTAM.

Szerintetek akkor helyesen járok el, ha a bérlő nem számlát hanem csak egy bizonylatot állít ki. Erre kifizethetem a kártérítést? A számlán nem lenne ÁFA. Feltüntetnénk rajta, hogy kártérítés. Legfeljebb még egy Kárfelvételi jegyzőkönyvet csatolnánk. Meg a biztosító válaszát, hogy nem fizeti ki Nekünk az a kártérítési összeget amit mi kifizetünk a bérlőnek.
Évi
gariv
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

káresemény kártérítése

HozzászólásSzerző: validitas » pén. okt. 25, 2013 8:41 pm

Szia Évi!

Szerintem helyes. Ez nem áfa hatálya alá tartozó dolog, azaz nem termékértékesítés vagy szolgáltatás nyújtás. Ezért azámlát sem kell kiállítani, csak számviteli bizonylatot. A kárfelvételi jkv. és a biztosító levele pedig éppen elég hozzá.

Üdv
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

káresemény kártérítése

HozzászólásSzerző: gariv » szomb. okt. 26, 2013 9:59 am

Szia !
Nagyon szépen köszönöm, én is így gondoltam. De azért nem mindegy, hogy áfásan van valami kiszámlázva , vagy sem.
Köszi a megerősítést.
Évi
gariv
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron