Adófórum

Adózási és számviteli információk

Tanuló őstermelő

Számlázás

Tanuló őstermelő

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » kedd júl. 09, 2013 1:54 pm

Igen, az előzménynél nem a 18. éve előtti bevételre gondolok, hanem az előző évire.
A 18. év betöltése azért fontos dátum, mert, ha előtte nincs érvényes őstermelői igazolvány, akkor abban az évben kezdőnek minősül így a szüli nap után már kötelező járulékot fizetni, ha van őstermelői, akkor az előző év tényleges jövedelme után keletkezik kötelezettsége. Ha előző évben nem volt semmi bevétele, de érvényes őstermelői volt, akkor a tárgy évben nincs járulék fizetésikötelezettség.
Szerintem egyik fél sem számít kezdőnekk Nem tudom sikerült e érthetően leírnom.

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Tanuló őstermelő

HozzászólásSzerző: 494 » kedd júl. 09, 2013 5:01 pm

Köszi a segítséget, világos. Azért az furcsa nekem, hogy ha előző évben nem volt az őstermelőnek bevétele egy Ft sem, akkor nem is kell járulékot fizetnie... Úgy értelmeztem a tv. pontjaiban, hogy a nappali tagozatos hallgató nem köteles járulékot fizetni, ha egyéni vállalkozó lesz. Magyarán, ha ezt az őstermelői tevékenységet egyéni vállalkozóként csinálná és nem őstermelőként, akkor nem lenne járulékfizetési kötelezettsége... Jól van, értem, csak magamban morgolódok. Köszi!
494
 
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Előző

Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron