Adófórum

Adózási és számviteli információk

Kell-e pénztárgép bizományosi értékesítés esetén?

Számlázás

Kell-e pénztárgép bizományosi értékesítés esetén?

HozzászólásSzerző: gkati82 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Azt szeretném megtudni, hogy egy idegenforgalmi szolgáltató irodában - teáor 63.30 kell-e pénztárgépet használni, ha az iroda koncertjegyeket, utikönyvet, illetve kedvezményeket adó kártyát árusít BIZOMÁNYOSAN (az áru nem a miénk, mi csak jutalék fejében értékesítjük. Az eladásokról minden hónapban számla készül, amit mi átutalással rendezünk)!! Nem elég eladáskor az előre nyomtatott nyugtatömb? Van a bizományosi értékesítésre valami külön jogszabály?

Reagálás a megadott válaszokra: A válaszban konkrétan szeretném tudni, hogy kell-e pénztárgép vagy sem. A jogszabályokat én is átbogarásztam, én is ezeket találtam az APEH oldalán, de nekem nem volt egyértelmű. A gépi nyugta adás alól felmentettek az üvegvisszaváltó üzletek, a csomagküldő szolgálatok vagy az utazási irodák, utazásközvetítők és az idegenforgalmi szolgáltató irodák szolgáltatásai stb.. Melyek azok a szolgáltatások az idegenforgalmi szolgáltató irodánál, melyeknél nem szükség gépi nyugta kiállítása?

gkati82
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Kell-e pénztárgép bizományosi értékesítés esetén?

HozzászólásSzerző: garbo50 » hétf. jún. 11, 2007 2:49 pm

Íme az idevonatkozó kivonatok.

 Üzletek működéséről:

Idegenforgalmi szolgáltatás

310. Utazási iroda [TEÁOR 63.30-ból]

Belföldi és/vagy külföldi utazások üzletszerű szervezése, értékesítése és közvetítése. Emellett más, az előzőekkel összefüggő egyéb,

idegenforgalommal kapcsolatos szolgáltatások.

320. Utazási ügynökség [TEÁOR 63.30-ból]

Más utazási irodák által szervezett utazások és szolgáltatások értékesítése utasok részére.

330. Idegenforgalmi szolgáltató iroda [TEÁOR 63.30-ból]

Bármely, az idegenforgalommal összefüggő utazásszervezésnek, illetve közvetítésnek nem minősülő (rész)tevékenység. (Ilyenek

különösen: szálláshely közvetítése, értékesítése, fizető-vendéglátás üzletszerű szervezése és értékesítése, menetjegy-értékesítés,

idegenvezetői és tolmácsszolgálat, jegyértékesítés, ajándék- és értékcikk-árusítás, gépkocsikölcsönzés, információszolgálat,

vízumbeszerzés, személyszállítás, pénzváltási tevékenység a Magyar Nemzeti Bank engedélyével stb.). A turisták utazási

tájékoztatókkal, tanácsokkal, útitervekkel való ellátása, szálláshelyfoglalás

Gépi nyugtaadás:

Az áfa-törvény 71.§ (5) bekezdésében lévő felhatalmazás alapján a - többször módosított - 24/1995. (XI.22.) PM rendelet (a

továbbiakban: PM rendelet) meghatározza azokat a területeket, ahol a nyugtaadás kizárólag pénztárgéppel (pénztárgépfunkcióval

felruházott számítógéppel) történhet. A PM rendelet mellékletében foglaltak szerint az üzletek működéséről szóló kormányrendelet

mellékletében szereplő valamennyi üzlet gépi nyugtaadásra kötelezett, kivéve a PM rendelet által külön nevesített eseteket

(csomagküldő szolgálat, üvegvisszaváltó üzlet stb.). A gépi nyugtaadási kötelezettség a nagykereskedelmi üzletkörbe tartozó

adóalanyok részére is kötelező, készpénzes értékesítéseik tekintetében.

Üdv, 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Kell-e pénztárgép bizományosi értékesítés esetén?

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. jún. 11, 2007 3:02 pm

Szia! A kötelező pénztárgéphasználatról a 24/1995. (XI.22.) PM rendelet szól.A kereskedelmi tevékenységet végző üzletekre terjed ki, de pl. a nagyker.üzletkörőek is, ha kiskerben értékesítenek.

Kivétel pl: utazási iroda, utazási ügynökség, idegenforgalmi szolgáltató iroda utazási szolgáltatásai tekintetében, illetve akiknek az adóhatóság felmentést adott.

A 4/1997. (I.22.) Korm.rendelet 1.sz. melléklete sorolja fel a pénztárgéphasználatra kötelezett üzleteket.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Kell-e pénztárgép bizományosi értékesítés esetén?

HozzászólásSzerző: garbo50 » hétf. jún. 11, 2007 5:25 pm

Szia!

 

Egyszer már írtam egy hosszabb fejtegetést, de ma úgy látszik minden elszáll, már többször jártam így.

Ki is léptem az egész programból, mondván nem idegesítem magam ezzel, de a segítő szándék győzött, úgyhogy ujból megpróbálom egy kissé rövidebben.

Nos az általad említettek, meg a menteségekben is felsorolt tevékenységek esetében van némi gondolkodásra késztető elem.

A két első szerintem egyértelmű a teáor megfogalmazása szerint is .

Az első , második eset világos: az utazásközvetítői tevékenységet, elsősorban út, utazás, szállítás, szálláshely-szolgáltatás stb. értékesítését egy csomagban  a nagyközönség és üzleti ügyfelek számára, nagy- vagy kiskereskedelmi alapon, aminek a lényege a csomagban.

Ennél bonyolultabb a szolgáltatás tehát a harmadik megfogalmazás:

Ebbe a szakágazatba tartozik:
- az egyéb utazással kapcsolatos szolgáltatások:
     - közlekedés, szálláshely, étkezés, autókölcsönzés, szórakozási és sportlehetőségek stb. foglalása
- időarányos csereüdülés, üdülési jog cseréje
- jegyértékesítés színházi, sport- és egyéb szabadidős, szórakoztatási eseményre
- turistasegítő szolgálat
     - utazási információk nyújtása
     - idegenvezetés
- utazási promóció

Nos ha az általad említetteket behelyettesítem az itt felsoroltakba a jegyértékesítés, kedvezmények nyujtása , promóciós szolgáltatásként az utikönyvek árúsítása belefér a tevékenységi körbe, mindegy, hogy milyen formában történik a szolgáltatás nyujtás, bizományba vagy más értékesítési formába.

Így ebből az okfejtésből kiindulva nem kell pénztárgép. A másik lényeges elem, hogy a nyugta megfelelő e, azon múlik, hogy a bizományba adónak ez megfelel e az elszámolásra. Ha úgy működik, hogy szállítólevélen felsorolják az átadott termékeket és az elszámolásnál a különbözetet visszaveszik, és az eladottat leszámlázzák akkor biztosan elég a nyugta is.

Remélem más gyakorlati tapasztalattal rendelkező fórumozó megossza velünk tapasztalatait, hisz így tanulunk is és segítünk is egymásnak, ha az érveinket ütköztetjük. hisz a segítés mellett erről is szól ez a fórum, legalábbis számomra.

Üdv. 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Kell-e pénztárgép bizományosi értékesítés esetén?

HozzászólásSzerző: bunny » szer. aug. 01, 2007 3:12 pm

Mindenki, aki elad valamit, annak nyugtát kell kiállítania, pénztárgépbe kell beütni a bevételt. Az, aki bizományba adta a dolgokat, a jutalékon felüli részt le fogja számlázni a szerződés szerinti elszámolási időpontban és akkor ezzel fog csökkeni a bevétel.
bunny
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron