Adófórum

Adózási és számviteli információk

Bankba történő befizetés!!!!

Számlázás

Bankba történő befizetés!!!!

HozzászólásSzerző: SZESZE » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy én mint vevő, ha a vállalkozási díjat az eladó bankszámlájára fizetem be közvetlenül a pénztáramból, akkor az minek minősül!
Mert az eladónak, szerintem ez bankon keresztüli pénzmozgás, utalásos, de nekem mint vevőnek, ez készpénzes kifizetés lenne?

Köszönöm szépen a segítségeteket!
Üdvözlettel
SZESZE
SZESZE
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Bankba történő befizetés!!!!

HozzászólásSzerző: Napraforgó » kedd jan. 29, 2013 9:03 pm

A kp fizetési korlátra tekintettel véleményem szerint "átutalás". Közbe iktatható itt is egy átvez.számla, hiszen nem kapsz pénztár.bevételi nyugtát a partnertől.
De érdekes...?! Kíváncsi vagyok én is mások véleményére. Üdv.
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Bankba történő befizetés!!!!

HozzászólásSzerző: charlotte0831 » szer. jan. 30, 2013 6:21 am

Szia!
Az eladó bankszámlájára közvetlenül készpénzben történő befizetés esetén kiadási pénztárbizonylatot állítasz ki melléklete a bank pénztárától kapott igazoló szelvény,én így kezelném.
charlotte0831
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:29 am

Bankba történő befizetés!!!!

HozzászólásSzerző: SZESZE » szer. jan. 30, 2013 8:49 am

Köszönöm szépen, én is kíváncsi vagyok véleményére is!!!
SZESZE
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Bankba történő befizetés!!!!

HozzászólásSzerző: dokukedi » szer. jan. 30, 2013 11:24 am

Szia! Charlotte-hoz hasonlóan én is kiadási pénztárbizonylatot írok azon nappal, amikor be lett fizetve a pénz az eladó bankjába és mellékletként mögé tűzőm a bank bizonylatát. Könyvelni az én programom csak átvezetési számlával engedi. Ha nekünk fizet be valaki a bankunkba, az meg úgyis átutalásként/készpénz befizetésként jelenik meg.

Üdv: Dóri

dokukedi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:27 am

Bankba történő befizetés!!!!

HozzászólásSzerző: SZESZE » szer. jan. 30, 2013 12:55 pm

Köszönöm szépen, úgy gondoljátok akkor, hogy ha mi fizetünk be az eladó ill. szállító bankszámlájára, akkor - figyelemmel a készpénzfizetési korlátra - ezek átutalásnak számítanak! Félünk, hogy a NAV ellenőrzéskor nehogy készpénzkifizetésnek vegye, mert mi a pénztárból fizetjük ki, de az is igaz, hogy a másik bankszámlájára! Mi ill. én is kiadási pénztárbizonylatot írunk a befizetéshez! Eddig nem is gondoltunk erre, de most az egyik beszállító kérte, hogy fizessük be a bankszámlájára a számla összegét!!!!
Köszi mégegyszer a segítségeteket!!!
SZESZE
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Bankba történő befizetés!!!!

HozzászólásSzerző: mazsi5 » szer. jan. 30, 2013 1:00 pm

Sziasztok! Én fordított esetre kérdeznék vissza : Ha a vevő úgy fizet nekem (mivel én folyamatos inkasszó alatt vagyok), hogy ad "csekket", hogy a bankszámlájáról felvehetem az x összeget, akkor az az 1,5 MFt-os kp.fiz.korlátnál hogyan játszik.

Valamikor talán még a 250 eFt-os, aztán visszavont kp.fizetéses bulinál az volt az Apeh álláspontja - ha jól emlékszem:, hogy ha már az egyik oldalon bankszámla mozgással jár a dolog, akkor az nem olyan "készpénzes".., az is igaz, hogy annó nem az volt a 250 eFt-hoz meghatározva, hogy készpénzfizetés, hanem, hogy bankjegy/érme.

Ha én vevőként fizetek be a szállító bankszámlájára, akkor a befizetésnél beírathatom, hogy x/y számla kifizetéseként és, hogy milyen cég a befizető.. Ha viszont a vevő ad nekem banki készpénzfelvételi utalványt, akkor az valószínűleg nem tud a bankszámla kivonatán úgy megjelenni, hogy x-y számla ellenérték kifizetése x cégnek.. Lehetne viszont, hogy amikor ideadja a készpénzfelvételi utalványt kitöltve összegre és aláírva.., akkor elméletileg íródhatna egy megállapodás, amiben szerepel, hogy a vevő készpénzfelvételi utalvánnyal fizet..(az utalvány önmagában az meg nem készpénz).

Ha a kérdést nézem, akkor az az út, amikor a vevő befizet közvetlenül a szállító bankszámlájára és a befizetésen szerepelteti, hogy x cég... xy számla ellenértéke, akkor az "szerintem" nem számít a 1,5 Mft-os készpénzesnek..

a fordított esetre - ami nekem lenne fontos -, már nem vagyok ilyen biztos. Üdv.
mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Bankba történő befizetés!!!!

HozzászólásSzerző: SZESZE » csüt. jan. 31, 2013 5:50 pm

Úgy látszik másokat nem érint, csak minket! Akkor ez utalásos lesz!!!Már a bankba történő befizetés!!! A kp. fizetési korlát miatt!
Köszönöm szépen Mindenkinek a segítségét!
SZESZE
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Bankba történő befizetés!!!!

HozzászólásSzerző: palmika » csüt. jan. 31, 2013 5:57 pm

Sziasztok,

Olyan eset merült fel, hogy mi bedszedjük a pénzt a megbízó nevében. készítünk egy kompenzálást a beszedett pénz és az általunk kiállított havi számla közt és csaka különbözetet fizetjük be bankba, vagy pénztárba. az is elő fordult, hogy a beszedett pénz nem fedezte a tartozást, így még a cég utalt nekünk.
ez a fajta kompenzálás kimeríti a kp forgalom fogalmaát?

készpénzszolgáltatás: a 2009. évi LXXXV. törvény 63. § felsorolt fizetési módokon (fizetési számlák közötti fizetés, a fizetési számlához kötődő készpénzfizetés, a fizetési számla nélküli fizetés) kívüli fizetési mód.
palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Bankba történő befizetés!!!!

HozzászólásSzerző: Napraforgó » csüt. jan. 31, 2013 8:12 pm

Szia!
Én azért gondolom hogy a te eseted nem számít "átutalásnak" a 1,5 millás kp fiz.korlátnál, mert egyik fél "bankjában" sem jelenik meg, sem a vevő sem a szállító neve.
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Következő

Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron