Adófórum

Adózási és számviteli információk

Ingyen könyvelés

Számlázás

Ingyen könyvelés

HozzászólásSzerző: palmika » kedd jan. 29, 2013 3:30 pm

Teljesen más egy 53-ast ingyen megcsinálni, mint egy teljes könyvelést, főleg ha a könyvelő van beregisztrálva. Azokkal a szívességi szolgáltatásokkal én is egyet értek.
Én nem merem azt bevállalni, hogy ingyen könyvelés a nevem alatt, még a helyi társadalmi szervezeteknek se. Ott inkább leszámlázom és visszaadom támogatásként.
Igyekszem figyelni arra, hogy a díjat mindig meg tudjam magyarázni a NAV-nak. Mindenki tudja, hogy mennyi időt vesz el az a bizonyos munka, én 5ezer/órával számolok. Van cég, akinek negyedéves anyaga 20 perc ez negyedévente 1500 ft, és magyarázható. A nem működő cégeknek éves egyszeri díj a beszámolóért 3-5 ezer.
A másik, amit tapasztaltam, hogy akitől nem kérek pénzt az később nehezen veszi tudomásul, hogy már nincs ingyen.
A munkánk és tudásunk megbecsülése a munkabérünk. Ez nem ér meg 1000-1500 ft-ot? Még a saját szemünkben se?
palmika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Ingyen könyvelés

HozzászólásSzerző: ettrade » kedd jan. 29, 2013 5:53 pm

Hát valóban megérne a munkák megbecsülése 1 E-1,5 E forintot. De csatlakozom Stefi által fogalmazottakhoz. Számomra is nagyobb megbecsülés az az elismerés, ha néha-néha napján pénz helyett egy-egy ügyfelem hálásan (olykor könnybe lábadt szemekkel)köszöni a segítségemet. És bizony ilyenkor én is azt mondom, megérte segíteni, és valószínű nem ez az egy-két óra/év, vagy az hiányzó 1-2 ezer forint, vagy a kis papír költség fog csődbe juttatni.
Éjszakánként jól alszom, nem rettegek a hivataltól, és másokat sem riogatok a hivatallal, hiszen én tudom, mikor kitől fogadtam el pénzt, és ki az akitől nem. Ha büntetni fognak, akkor büntetnek akkor is ha van sapkám, de akkor is ha nincs. És hogy a nevemet is adom mind ehhez, hát igen, én is ilyen idióta vagyok!
De az aki retteg a hivataltól, az próbálja meg nem adni nevét a bevallásokhoz, és egyéb dokumentumokhoz, küldje el a vezetőt, az okmányirodába csináltasson vele regisztrációt, ezt jelentgesse le a szükséges helyekre és akkor nem kell rettegni!!!! Rebeka
ettrade
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Ingyen könyvelés

HozzászólásSzerző: Sárgafilc » kedd jan. 29, 2013 10:39 pm

Biztosan szelektálni kell munka és munka között. Ahol szükséges számlázni kell, de nehogy már egy rokonom pl. szja bevallását ne készíthessem el ingyen? Egyébként is teljesen előkészítve, összeadva, kiszámolva hozta el, én csak rápillantottam. Én igenis csinálok teljesen ingyen szja adóbevallásokat (volt olyan év, hogy csak a rovásokat húzigáltam sorba, hogy tudjam mennyi is volt belőle.) Soha nem fogadtam el értük még egy tábla csokit se, mert lehet annak a kifizetése is gondot okozott volna annak, aki megkeresett. A vállalkozásban ezzel kapcsolatosan költségem nincs! Az utcán is megállít esetleg a szomszéd kérdezni, akkor is legyen a zsebemben a számlatömb? Mert legalább az áfáját? ugyan már...
Sárgafilc
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Ingyen könyvelés

HozzászólásSzerző: zspotorke » kedd jan. 29, 2013 10:54 pm

Kedves Fórumlakók!

Néhány éve itt viccelgettünk a menyasszonytánc kapcsán a fórumon és lám mi lett belőle..Álruhás ellenőrök, ajándékozási szerződés, stb.

Ezzel együtt úgy gondolom,hogy az, aki nem üzletszerűen űzi a tevékenységet csak néhanapján rápislant egy bevallásra, átnézi a sógor, koma, barát és stb. bevallását hát "nehogymár" számlát adjon.
Azon azért elgondolkodnék, hogy mindezt megteszem -e a saját ügyfélkapumon - mert ha a nevemre is vettem a magánszemélyt/vállalkozót/vállalkozást - akkor már necces a dolog.

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Ingyen könyvelés

HozzászólásSzerző: stamasi » szer. jan. 30, 2013 1:21 pm

A fodrászos dolog szerintem csak úgy működik, hogy mindketten kiállítják a számlájukat, akár egyforma összegben, és kompenzálással rendezik.
stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Ingyen könyvelés

HozzászólásSzerző: stamasi » szer. jan. 30, 2013 1:22 pm

A fodrászos dolgog szerintem úgy működhet, hogy mindketten kiállítják a számlájukat, akár azonos összegről, és kompenzálással rendezik.
stamasi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Ingyen könyvelés

HozzászólásSzerző: olahneedit » szer. jan. 30, 2013 2:39 pm

Jó ez a téma! Mindannyian találkozunk a problémával. Jó sok szívességi bevallást készítettem már én is, de ha a kedves rokon vállalkozása igazi könyvelést kíván, akkor inkább megállapodunk egy reális összegben. Mindenki tudja ugyanis, hogy a munkáért fizetség jár. Ha pedig nem mondod, hogy mennyi az annyi, akkor kitalál magának egy összeget, ami kevesebb v.több, mint reális, de attól még kellemetlenül érzi magát mindkét fél. Ugyanakkor elsüllyednék szégyenemben, ha a nagynénémtől pénzt fogadnék el egy 53-as bevallásért. Naná, hogy bon-bonnal a kezében állít be.
De bon-bont akkor is hozna a látogatásakor, ha nem csinálnék neki éppenséggel semmit.
Szóval a válasz mindig borotvaélen táncol, emberi, gazdasági, és szokásokon alapuló törvényszerűségeket kell vizsgálni. Emellett mélyen egyetértek azzal, hogy csak szerződött (fizető) partnert célszerű a nevünkre venni. Minden más az ügyfél felelőssége.

A barterezés egy másik fogalom, igen, alapjaiban kompenzálást kíván, és igen, az esetek 99%-ban tojnak erre.
Megtörtént eset: Két építési szerelő szakember különböző területeken, egy utcában laknak, egyik besegít a másik házánál, a másik az egyiknek "szolgáltat" valamit az előző fejében. Már nem emlékszem mit mondtak, milyen apropóból kezdett vizsgálódni az egyiknél az apeh, tény, hogy elhangzott: "Nem fizettem érte, mert ő is...." Erre elővették a másikat is. Becslés, mulasztások megállapítása, adóhiány, bírság.

Szóval ha az apeh arra vetemedne, hogy lecsekkolja a fodrászatból kilépő vendégeket, vajon kaptak-e nyugtát, és lenne oly balga valaki, hogy elkottyintaná mellékesen, hogy "megegyeztünk", valami hasonló kimenetele lenne.
olahneedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Ingyen könyvelés

HozzászólásSzerző: kriszta1982 » szomb. feb. 02, 2013 4:50 pm

A könyvelő ismerősöm annak idején bement az APEH-ba az összes ügyfele meghatalmazásával,hogy az ő ügyfélkapuján adhatja a bevallásaikat, és az ügyfélszolgálatos kisasszony az egészet kettétépte ( megjegyzem ismerték egymást). Azt mondta, ha van esze ezt nem teszi, mert a könyvelőnek bárminemű hibáért nagyobb a felelőssége, mint az ügyfélnek. Inkább csináltassa meg mindenkivel az ügyfélkaput és mindenki dolgait a sajátjukon adja be. Gondolj bele ingyen csinálsz mindent, miközben az ügyfélkapudon beadod a bevallásaikat, mint könyvelő, és bárminemű hiba (esetleg bírságolás) miatt neked sokkal nagyobb lesz a felelősséged, sőt a fizetési kötelezettséged is, mert a könyvelőket nagyobb összegben bírságolják, mint az ügyfelet. Nekem is van rokon, haver, akinek ingyen csinálom a bevallásukat, de az ő ügyfélkapujukon adom be. Egy oktató megkérdezte múltkor, hogy ki mennyiért csinálja a bevallásokat, és azt mondta, még ha rokonról és ismerősről is van szó, mégis mi tanultunk érte, és a tudást meg kell fizettetni (az időt, a papírt, és a nyomtatópatront is). Hát mélységesen igazat adok neki, de az ember, hogy kérjen a rokonától pénzt, amikor bármikor rászorulhat a rokon segítségére.
kriszta1982
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Ingyen könyvelés

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. feb. 15, 2013 8:22 am

Nono!!

Álljunk meg egy baráti szóra! Én senkinek nem vagyok hajlandó átvenni az ügyfélkapus felhasználói nevét és jelszavát. A saját munkámhoz a saját nevem adom. Ráadásul az ügyfélkapun vannak olyan dolgai is az ügyfélnek, amikhez semmi közöm. Ráadásul láttam már olyat, hogy egyszerre két kollega garázdálkodott az ebev-en az ügyfél ügyeiben, egymásról mit sem tudva az elején, mivel váltani akart, de nem merte megmondani a régi könyvelőnek.

És lehet olyan "nagytudású" ügyfél is, aki belekavar a bevallásokba önmagától, oszt győzzed helyretenni..

Továbbá: megszűnt az első körös felelősségünk a bírságokért. A vállalkozásra szabják ki, és ha ő akarja, akkor követelheti rajtunk.

Meg mi az, hogy az ügyintéző széttépi a bejelentéseidet? Ha velem tenne ilyet, az lenne az utolsó munkanapja, mert addig ki nem jönnék tőlük, míg a nagyfőnökkel nem beszéltem.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron