Adófórum

Adózási és számviteli információk

Ingyen könyvelés

Számlázás

Ingyen könyvelés

HozzászólásSzerző: Sárgafilc » vas. feb. 24, 2013 9:47 pm

Tanulságul csak úgy elmesélem: pár hónapja a saját nevemben írásban kérdeztem APEH-től (mert az ügyfél adatait értelemszerűen nem szerettem volna megadni).
A visszaküldött válasz végén szabályosan megfenyegettek, felsorolva az általuk ideillő Art. stb-re hivatkozva, hogy ha legközelebb nem adom meg kinek a nevében kérdezek!!! És még jobban, ha adótanácsadást végzek számla nélkül!
Régen akadtam ki ennyire... a többit mindenki gondolja utána.
Sárgafilc
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Ingyen könyvelés

HozzászólásSzerző: Brigitta12 » hétf. feb. 25, 2013 8:00 am

Szia!

Ez komoly? Én is kérdeztem már nem egyszer e-mailben, és én sem adtam meg senki adatait a sajátomon kívül, csak úgy általánosságban kérdeztem. Nekem még mindig rendesen válaszoltak. Nem hiszem el, hogy már ezzel is bajuk van.
Nem csodálom, hogy kiakadtál.
Brigitta12
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:28 am

Ingyen könyvelés

HozzászólásSzerző: Szávay Viki » hétf. feb. 25, 2013 8:05 am

Szia Brigi!

Megerősítem Sárgafilc kommentjét, én is hasonlóképpen jártam; ügyféllel kapcs. konkrét kérdést tettem fel a saját adataimat feltüntetve. Korrekt, érthető választ adtak, és ezzel a pár sorral zárták a levelüket:

"Felhívom szíves figyelmét, hogy az adótanácsadás, könyvviteli szolgáltatás adóköteles tevékenységnek minősül, melyet az adózás rendjéről szóló 2003. évi XCII. törvény 16. § (1) bekezdése alapján csak adószám birtokában lehet jogszerűen folytatni.
Kérjük, hogy amennyiben a fenti tevékenységet végző gazdasági társaság, egyéb szervezet képviseletében teszi fel kérdéseit, úgy a cég adószámát szíveskedjen feltüntetni, elkerülve ezzel az esetleges ellenőrzés esetében a többéves helytelen gyakorlatának nem kívánt következményeit."

Mindig a saját adataimat adtam meg, ha állásfoglalást kértem, úgyhogy megmondom őszintén, egy pillanatra vonalkódos lett a fehérneműm...Ez most volt januárban.

Viki
Szávay Viki
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:36 am

Ingyen könyvelés

HozzászólásSzerző: nagyne_karola » hétf. feb. 25, 2013 8:23 am

.
nagyne_karola
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Ingyen könyvelés

HozzászólásSzerző: Bakosné » hétf. feb. 25, 2013 8:52 am

Hát igen, gyűjtik az anyagot a 2013-as ellenőrzéshez. Úgy emlékszem az adótanácsadók, számviteli szolgáltatást végzők kiemelt ellenőrzésre számíthatnak, (számíthatunk).
De ez a több éves helytelen gyakorlat, és annak nem kívánt következményei... Ez azért nem semmi!! Ennyit az ingyen könyvelésről, tanácsadásról... Ha nem találnak a kiállított számlák között a kérdésnek megfelelőt, simán feltételezik a nem jogkövető magatartást??
Márti
Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Ingyen könyvelés

HozzászólásSzerző: Szávay Viki » hétf. feb. 25, 2013 9:02 am

Nagyon úgy tűnik...ráadásul -még mielőtt megkaptam volna ezt a választ- én más témában is kértem állásfoglalást, mert voltak olyan jogszabályok, amelyeket nem értettem, vagy nem tudtam minden kétséget kizáróan értelmezni, tehát nem konkrét cégre vonatkoznak, pusztán tudni szeretném. Nem foglalkozom EV-kal, de ettől függetlenül nem érdekelhet az egyéni vállalkozók adózása?
Szávay Viki
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:36 am

Ingyen könyvelés

HozzászólásSzerző: Sárgafilc » hétf. feb. 25, 2013 7:48 pm

Viki, igen, ugyanez volt a szöveg. Szomorú.
Sikeresen túléltem első VPOP-os kihallgatásom is, ahol a "kedves" fiatalember hozzáállása, viselkedése egyszerűen felháborító volt! Fel sem merült benne, hogy úgy egyébként a könyvelési díjat nem fizető és csődbe ment ügyfél adóját nem én nem fizettem be az államnak! És nyilatkozni sem tudok az ügyfél üzletfeleiről!
20 éve dolgozom vállalkozási területen, sok mindent megéltem, de lassan üldözési mániám van. És persze Rothschild-né sem lettem (ami az pont az ügyfélkapus azonosítás miatt könnyen utánajárható a hivatalnak is), vagy talán pont ezért ez a szakma a támadási felület?
Sárgafilc
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Előző

Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron