Adófórum

Adózási és számviteli információk

Közüzemi díj mego. utólag

Számlázás

Közüzemi díj mego. utólag

HozzászólásSzerző: Vicuska741 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok,

adott egy közüzemi fogyasztó, akinek visszamenőleg lett többéves (4é) fogyasztása leolvasva. Szerintem ezt úgy kell kiszámlázni, mintha idei fogyasztás lenne, hiszen az évek közötti megosztást milyen alapon készíteném, és hogyan támasztanám alá, hogy ő adott években mennyit fogyasztott. Lehet, hogy korábban nem is használta az ingatlant? Mit javasoltok? Nemis beszélve arról, hogy több áfa-változás is történt azóta! Köszönöm a válaszokat
Vicuska741
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Közüzemi díj mego. utólag

HozzászólásSzerző: Tulipan69 » pén. júl. 06, 2012 2:09 pm

Ha azt mondod, hogy használta, az éppúgy spekuláció, mintha azt mondod, hogy nem használta. A szolgáltató oldaláról nem tudod eldönteni és nem is kell alátámasztanod. Egyszerűen tekints a fogyasztást folyamatosnak.
Áfa-törvény szerint évente mindenképp kell(ett volna) számlázni, ha folyamatos teljesítésről van zsó. Ha nem volt leolvasva, akkor becsült összeget. Most viszont mindenképp elkerülhetetlen. Időarányosan meg lehet osztani a fogyasztást az időszakok között és minden időszakra (ahogy az áfa változott! volt, mikor szeptemberben emelték) a hatályos áfa-mértéket kell alkalmazni.
Tulipan69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:31 am

Közüzemi díj mego. utólag

HozzászólásSzerző: Vicuska741 » hétf. júl. 09, 2012 2:10 pm

Alapdíj lett számlázva folyamatosan, csak olvasva nem volt az óra. Viszont a fogyasztó nyaralótulajdonoos, honnan tudom, hogy mikor mennyit fogyasztott, vagy egyáltalán tartózkodott-e ott? Én ezért gondoltam a jelen viszonyok szerinti számlázásra. Szerintetek ez nem helyes? Egyébként pedig óraállást neki kellett volna diktálni, tehát ő is hibázott.
Vicuska741
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég