Adófórum

Adózási és számviteli információk

teljesítés dátum

Számlázás

teljesítés dátum

HozzászólásSzerző: marcianyu » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!Irodatechnikai cég alvállalkozóval végeztet munkákat.Az alvállalkozó munkalapot állít ki az elvégzett munkákról és havonta számol el az irodatechnikai céggel.A főváll. csak ezek után tudja az ügyfelek felé a számlát kiállítani,sőt valamikor többszöri javítási,karbantartási munka után a  végszámla több hónapot is felölelhet.Ilyenkor mi a teljesítés dátuma?Most főleg évváltásnál problémás|| az ÁFa % is kérdéses.A 2011 -es munkákról idei teljesítésű számlát 25% áfá-val nem akarja az ügyfél elfogadni.Mindíg amikor kiállította a számlát akkori volt a teljesítés és a munkalapokat mindíg mellékelte.Ez így nem helyes?Köszi előre is

marcianyu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

teljesítés dátum

HozzászólásSzerző: Vicuska741 » hétf. jan. 16, 2012 2:53 pm

Az én véleményem, hogy a munkalapon szereplő dátum a számla teljesítési dátuma. Ha gyűjtögeti a munkalapokat, és több lapot egy számla mellé mellékel - javításokkal együtt, ami esetleg a gép zavartalan üzembe helyezéséhez szükséges - (egy céghez), akkor sem jó szerintem a számla kelte dátum. Én az évváltást is úgy csinálnám, hogy a tavaly elvégzett munka az tavalyi teljesítésű, tehát valóban 25% áfás. A gazdasági esemény teljesítése megtörtént, adófizetési kötelezettség keletkezett!


 

Vicuska741
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

teljesítés dátum

HozzászólásSzerző: hvanna » hétf. jan. 16, 2012 3:18 pm

Egyetértek Vicuska által leirtakkal.. én is igy csoportositanám.. ami 2011-es teljesités az 25-ös áfa.. ami 2012-es telj az pedig 27-es.


Amikor megtörtént  a gazd. esemény az a mérvadó a száma kiállitásánál..


 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég