Adófórum

Adózási és számviteli információk

Számla tétel könyvelés - Kerekítés

Számlázás

Számla tétel könyvelés - Kerekítés

HozzászólásSzerző: wiking » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!


A következő problémára keresem a választ:


Kiállítunk egy vevő számlát, amin két tizedesjegy pontossággal szerepel a tétel nettó ára. Nem kerekítünk tételenként, mert nem szabad, összeadjuk mindet, és a végén kerekítjük


Pl.: 


t1: 100,11 Ft


t2: 201,23 Ft


t3: 100,39 Ft


Ez összegezve 401,73 Ft, kerekítve 402, ami megjelenik a számla nettójánál


Elvileg nem könyvelhetek forintot tizedessel, így kénytelen vagyok tételenként kerekíteni. Könyvelésnél ezek lesznek az értékek:


t1: 100


t2: 201


t3: 100


Ezek összege 401


Tehát a számlán szereplő nettó, és a könyvelt nettók eltérnek egymástól. Ezek az összegek belföldi vevő számlára kerülnek, ahová az áfát és a  beérkező teljesítést is könyveljük.(nílvánvalóan ebben az esetben a beérkező összeg 1 forinttal nagyobb, mint a lekönyvelt összeg) 


Megoldást jelenthet, hogy az 1 forint külöbséget egy kerekítési számlára tesszük, ahová az 5 forintra kerekítésből fakadó külöbözetek is mennek. Azt nem tudom, hogy ez így helyes eljárás lehet-e? Lehetnek-e hátulütői? Találkozott-e már valaki a problémával?Máshol hogyan oldják ezt fel?


(Legtisztább az lenne, ha a számlán is lehetne tételenként kerekíteni)


A válaszokat előre is köszönöm!

wiking
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Számla tétel könyvelés - Kerekítés

HozzászólásSzerző: Bakosné » pén. dec. 30, 2011 2:20 pm

Ezek szerint számlázóprogramot használsz? Igen, az lenne a célszerű és ésszerű, ha a tételek forintban lennének. Ha programozó csinálta külön nektek a programot (nem készen vettétek) beszélni kellene vele, hogy javítsa a programot.


Amúgy jó ahogy irod, kerekítésre könyvelve 86-os illetve 96-osban.


Márti

Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Számla tétel könyvelés - Kerekítés

HozzászólásSzerző: Bakosné » pén. dec. 30, 2011 2:21 pm

EUR-ban még lenne értelme a tizedeseknak, forintban nincs.


Márti

Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Számla tétel könyvelés - Kerekítés

HozzászólásSzerző: wiking » pén. dec. 30, 2011 2:47 pm

Vevő-szállító modult fejlesztünk egy kész rendszerhez. Én tervezem, de sajnos nem vagyok könyvelő, és viszonylag kevés tapasztalatom van ezen a téren. Találgatom hogyan lenne a legjobb, és persze igyekszem a hatályos jogszabályoknak megfelelően tervezni a működést. Sajnos az ügyfeleinktől elég kevés igényt, tesztelési visszajelzést kapunk (az igények jellemzően akkor jönnek, mikor már "élesben" használják a rendszert, és persze olyankor szidnak is, hogy miért nem másképpen készült...)


Ha jól vettem ki a szavaidból, az elgondolásom a gyakorlatban megállja a helyét, ezt így szokták?

wiking
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Számla tétel könyvelés - Kerekítés

HozzászólásSzerző: Bakosné » pén. dec. 30, 2011 3:11 pm

Igen, jól érted. De az nem is lenne helyes, ha más összeg lenne a számlán, és más a könyvelési tételben...


Márti

Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Számla tétel könyvelés - Kerekítés

HozzászólásSzerző: wiking » pén. dec. 30, 2011 3:22 pm

Köszönöm a választ Márti!

wiking
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég