Adófórum

Adózási és számviteli információk

Számlázás szabadúszó tevékenyég után

Számlázás

Számlázás szabadúszó tevékenyég után

HozzászólásSzerző: szabaduszo2332 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Adószámos magánszemélyként szeretnék "freelance" (szabadúszó) munkát végezni az Interneten olyan oldalakon, mint az Elance, Guru, oDesk, www.freelancer.com stb.


Az lenne a kérdésem, hogy hogyan kell számláznom a külföldi ügyfél felé, aki a világ másik végén él valahol (leginkább Egyesült Államok, Ausztrália), magyarul nem beszél, csak angolul, és a fizetésem bankszámlára jön USA-dollárban. Milyen számlatömb (esetleg számlázó program) kell ehhez?


Amikor az adószámot kértem az APEH-tól, ők azt mondták, hogy bármelyik papír-írószer boltban fognak majd tudni nekem segíteni, de ott csak olyan számlatömböt tudtak volna nekem adni, amelyik EU-s, és közösségi adószám kellene hozzá (ami nekem nincs, mivel hogy ügyfeleim nem európaiak, hanem főként inkább amerikaiak lesznek). Papír-írószer boltokban tehát egyelőre nem nagyon tudtak nekem segíteni.


 


Kérem, aki jártas a témában, az nyújtson nekem valami támpontot abban a tekintetben, hogy hogyan fogok tudni számlát kiállítani ügyfeleimnek, ha az említett weboldalakon dolgozom.


 


Előre is köszönöm!

szabaduszo2332
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:28 am

Számlázás szabadúszó tevékenyég után

HozzászólásSzerző: madora100 » vas. szept. 25, 2011 9:09 am

A számla magyar nyelven, vagy bármely más élő nyelven kibocsátható. Idegen nyelven
kiállított számla esetében az adóigazgatási eljárás keretében lefolytatott ellenőrzés során a
számla kibocsátójától megkövetelhető, hogy saját költségére gondoskodjon a hiteles magyar
nyelvű fordításról (feltéve, hogy a tényállás tisztázása másként nem lehetséges) Egyedüli kritérium, hogy a felszámításra kerüő áfát forintban is fel kell tüntetni. Egyébként ugyanaz a számlatömb használható, mintha belföldi számlázás történne.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron