Adófórum

Adózási és számviteli információk

Kitől számla és szakértői díj ÁFA

Számlázás

Kitől számla és szakértői díj ÁFA

HozzászólásSzerző: mazsi5 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Nálam tavaly július elején fordult elő először, hogy olyan bírósági ügyünk van egy vevővel szemben, amihez szakértő kirendelését kértük. Csekken be kellett fizetni a BAZ megyei Bíróság részére több százezer forintot úgynevezett szakértői díjelőlegként, amit én egyéb célból adott előlegre, követelésként könyveltem a banki kivonat alapján.. ugyanakkor a mai napig nem kaptam sehonnan semmiféle számlát.., ráadásul a beszámoló összeállítása okán külön is kell foglalkoznom a dologgal.

Fizettem egy banknak is ingatlan értékbecslés szakértői díjelőleget tavaly.. a bank megküldte a befizetett előlegre vonatkozó számlát, benne 25% ÁFA-val, amit szépen levonásba és visszaigénylésbe tettem... Most meg elküldte a teljesítésről szóló számlát, tehát magáról a szakértésről és leesett az állam: A szakértői díjat ÁFA nélkül szerepeltette a számlán, s levonta belőle az ÁFÁ-s előleget..

számla tartalma: ing.értékbecslés: 250.000 Ft ÁFA: nincs. Összesen: 250.000 Ft
mínusz előleg: - 200.000 Ft ÁFA: - 50.000 Ft Összesen: mínusz 250.000 Ft
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
összesen: ÁFA alap 50.000 Ft
ÁFA: -50.000 Ft
fizetendő: nulla

Lehet, hogy már meg vagyok zakkanva, de nem értem: ha az ingatlan értékbecslés mentes lenne , akkor annak előlege miért volt ÁFÁ-s, ha pedig ÁFÁ-s, akkor a tényleges teljesítés miért nem ÁFÁ-s..

Kérdésem: Egyik: A bírósághoz befizetett pénzről kitől kellett volna kapnunk "számlát, számlával egy tekintet alá eső okiratot, vagy valamit ? Gyakorlatilag 10-ik hónapja van náluk a szakértői díjelőleg!

Másik: Az ingatlanérték becslés, szakértői díj .. elképzelhető, hogy nem ÁFÁ-s, de az arra bekért előleg az meg ÁFÁ-s ?

Köszönöm, ha leírjátok véleményeteket! Üdv.
mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég