Oldal: 1 / 1

Előlegbekérő levél

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 01, 1970 1:00 am
Szerző: Mudaka

Sziasztok!

Kérnék Tőletek egy kis segítséget:

Cégünknek nincs számlázási programja. Eddig és most is kézzel állítjuk ki a számlát. Most előleget fognak nekünk átutalni, amihez szeretnék előlegbekérőt írni.

Ezzel kapcsolatban kérdezem, hogy az előlegbekérőre van hivatalos formula? Számozottnak kell lennie mint a számlának, vagy csak én adok neki egy sorszámot? Megírhatom wordbe?

Előre is köszönöm


Előlegbekérő levél

HozzászólásElküldve: hétf. dec. 13, 2010 9:58 am
Szerző: Bakosné

Az előlegbekérő (ahogy a neve is mondja) csak egy levél.

Az előleg ha befolyt a bankba, vagy pénztárba, akkor kell kiállítani róla előlegszámlát, amit ugyanúgy kell kezelni mint minden más számlát.

Márti


Előlegbekérő levél

HozzászólásElküldve: hétf. dec. 13, 2010 10:45 am
Szerző: kovalkata

Szia Mudaka!

Ahogy Márti is írja, az előlegbekérőnek nincs megszabott formája, megírhatod wordben is ahogy Nektek tetszik. Tulajdonképpen úgy működik mint a díjbekérő, csak a díjbekérőné amikor befolyik az összeg nem előlegszámlát állítasz ki, hanem ott a rendes teljes számlát.

üdv. Kata


Előlegbekérő levél

HozzászólásElküldve: hétf. dec. 13, 2010 1:53 pm
Szerző: lovag2009

Szia Mudaka!

Nincs kötelező tartalmi kellék, egy előleg bekérés (Pro-forma), amit megszerkeszthetsz wordben is. Viszont tapasztalatból tudom, hogy jó, ha szerződésre hivatkozva kéred be az előleget. Ha befolyt az összeg (bruttó), akkor számlát kell róla kiállítani, melynek a teljesítés napja a jóváírás napjával azonos. A szöveg részben kell megírnod, hogy fizetett előlegről van szó.

Üdv.Ági