Adófórum

Adózási és számviteli információk

számlakiállítása

Számlázás

számlakiállítása

HozzászólásSzerző: kalocsaik » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Egy tanodában tanítok délutánonként főállás mellett. Egyéni adószámot váltottam ki.

Az lenne a kérdésem, hogy a megbízom a megbízási díjamból levonta az engem terhelő járulékokat.

Ilyen esetben milyen számlát kell kiállítanom?

A megbízási díj teljes összegéről, vagy a már levont összegről.

Vagy kell e egyáltalán kiállítanom?

Köszönöm a választ előre is.

SOS lenne, kérem válaszoljatok.

kalocsaik
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

számlakiállítása

HozzászólásSzerző: Kiskovács » szomb. nov. 27, 2010 5:46 pm

Szia! Két kérdés van: 1./ Kifizettek normál módon bérjegyzékre? Aláírattak veled valami papírt, hogy a levonásokkal csökkentett összeget átvetted? 2./ Tudják egyáltalán, hogy van adószámod és tudsz számlát adni?

Ha időben leadtad volna nekik a számládat, akkor nem vonhattak volna belőle semmit. Mivel úgy értelmezem, hogy eddig még nem állítottál ki feléjük számlát, ezért leszámfejtették megbízási díjként a pénzedet, levonták belőle, amit a törvény szerint ilyen esetben le kell vonni. Ezek után erről a pénzről számlát már nem kell, hogy adjál nekik, mivel abban az esetben kétszer adóznál ugyanazon összeg után. Le kell velük tisztázni a dolgokat, hogy a jövőben hogyan történjen. Margó

Kiskovács
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

számlakiállítása

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » szomb. nov. 27, 2010 5:48 pm

A számlát a teljes összegről kell kiállítanod és a megbízó elszámolását eltenni mellé magadnak, valamint a költségnyilatkozatot, amit adtál abban az esetben, ha az adóelőleg levonását is kérted. 
aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

számlakiállítása

HozzászólásSzerző: kalocsaik » szomb. nov. 27, 2010 6:02 pm

Szia!

Azt szeretném kérdezni, hogy voltál e már hasonló helyzetben?

Én kiállítottam 138 000 Ft-ról egy számlát, de kézhez 92555 ft-ot kaptam, és ráírtam a számlára hogy nettóben mennyit fizetett ki a munkáltató a levonást követően, ill. ideadott egy igazolást arról, hogy ő ezt levonta és tételesen felsorolta, hogy melyek ezek.

Jól jártam-e el?

kalocsaik
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

számlakiállítása

HozzászólásSzerző: zspotorke » vas. nov. 28, 2010 3:26 pm

Szia!

Ha véletlenül nem is volt Anikó hasonló helyzetben, a szakmához azért ért annyit hidd el, hogy amit válaszolt, az tökéletes. Egy szakmai fórumon vagy....

A számlát mindig a bruttó összegről kell kiállítani. A magánszemély ma már nyilatkozhat arról, hogy a kifizető  vonja-e le a jövedelmet terhető adókat és járulékokat vagy saját maga rendezi sz adóhivatallal. Ha ez utóbbit választod, akkor ismerned kell az adótörvények ezen helyzetre vonatkozó előírásait  annak érdekében, hogy ne legyél büntethető egy törvényi előírás be nem tartása miatt.

Amennyiben a kifizető vonja le a kötelezettségeket - erről azért nyilatkoznod kellett - akkor pedig év végén vagy a kifizetéssel egyidőben rendelkezésedre bocsát egy elszámolást (erről beszélt Anikó ill. ezt kaptad meg) amelyet majd be kell vallanod/fel kell tüntetned az 53-as Szeméyi jövedelemadó bevallásodban.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

számlakiállítása

HozzászólásSzerző: kalocsaik » vas. nov. 28, 2010 3:54 pm

Köszönöm a segítséget.

 

kalocsaik
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég