Adófórum

Adózási és számviteli információk

Kezdő adószámos magánszemély

Számlázás

Kezdő adószámos magánszemély

HozzászólásSzerző: lorenne » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

 

 Sziasztok!

 

 Tegnap váltam adószámmal rendelkező magánszeméllyé, előadóművészi és oktatói tevékenységet vettem fel. Holnap este számlát kell már adnom egy céges rendezvényen, ahol énekelek, és tartok attól, hogy elronthatom, például úgy, hogy nem tisztázom ezt a SZja illetve Tb kérdést. 

Az apehnél azt mondták, hogy adóelőleget kell fizetnem negyed évenként , a bevételem 25 % át (ez a SZJA), és a Tb most havi 4950Ft. És egy szóval sem említették, hogy bármit is tisztáznom kellene a kifizető felé.

 Lehet, hogy nagyon egyszerűek a kérdéseim, de még kezdő vagyok e témában,

szóval valóban 25%-os az Szja? És milyen módon kell, hová befizetni (utalás, stb)?

Előre is köszönöm a válaszokat...

 

lorenne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

Kezdő adószámos magánszemély

HozzászólásSzerző: hvanna » kedd okt. 26, 2010 9:54 am

 

Szia ! nézd meg az alábbi oladalt, és olvasd tovább

https://www.eji.hu/adozas_es_tarsadalombiztositas/a_muveszek_adozasarol/a_muveszek_adozasarol/szemelyi_jovedelemado.html

 5.Az adószámmal rendelkező, számlát kiállító, művészeti tevékenységét önálló tevékenység keretében folytató (szabadfoglalkozású) művész az e tevékenységből származó jövedelmét terhelő adóelőleget negyedévente maga is megállapíthatja és megfizetheti, szemben a korábbi időszakkal, amikor ezt csak a kifizető állapíthatta meg és vonta le.

Az alábbi oldalon megtalálod a kalkulatort.. és a befizetés teljesitéséhez a számlaszámokat. is.

http://web.beltav.hu/szilagyi/szszszr/adokalkulator.htm

 

Az egészségügyi szolg.járulékot a 4950 Ft-ot kell fizetned, ezáltal eü, ellátásra szerzel jogosultságot.

A 25 %-os adó.. szerintem itt félreértés lehet.. aki válaszolt az apehnél.. mivel adószámos magánszemély az érintett.. szerintem más tevékenységre gondolt aki válaszolt.

Az SZja alapja a bevétel és az elszámolt költség különbözete.. , ebben  két változat  lehetséges..

javaslom hogy tanulmányozd át..a következő oldalt, ahol nagyon sok hasznos információt találsz.

http://www.seed.hu/cikkek/adosz_msz

 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Kezdő adószámos magánszemély

HozzászólásSzerző: lorenne » kedd okt. 26, 2010 10:23 am

 

 Szia, köszönöm, néztem az oldalt, én valszeg a 17%-os adókulccsal kell, hogy dolgozzak. De hogy miért mondtak 25%-ot az apehnál, az továbbra is rejtély.

Az EHO az ugyanaz, mint a havi 4950 Ft-os TB? Mert azt (az EHO-t) részarányosan beleszámolja az adókalkulátor.

 Hú, de bonyolult :)

lorenne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

Kezdő adószámos magánszemély

HozzászólásSzerző: hvanna » kedd okt. 26, 2010 10:33 am

 

Az eho nem ugyanaz mint a 4950 Ft, ezzel szerzel eü, ellátásrajogosultságot.   Kiegészitettem a válaszomat nézd ujra át..

Információk magánszemély adószámáról

Adószámos magánszemély

http://www.seed.hu/cikkek/adosz_msz


hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Kezdő adószámos magánszemély

HozzászólásSzerző: hvanna » kedd okt. 26, 2010 11:04 am

 Szia !

Be kell jelentkezned az  APEH-hez a 10T1011-es adatlapon az egészségügyi szolgáltatási járulékfizetésére (4950 Ft)

Először Letöltöd az ÁNYK nyomtatványkitöltőt..

ÁNYK - AbevJava

majd ezt követően a

10T1011 Java WebStart - kattintson ide a telepítéshez

Kitöltöd a nyomtatványt, kinyomtatod, aláirod és beküldöd az apeh-nek. Ha nincs a fizetéshez csekked akkor be kell fáradni és kérni kell.

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Kezdő adószámos magánszemély

HozzászólásSzerző: lorenne » vas. jan. 09, 2011 1:19 pm

 

 Szia kedves #4hvanna!

 

Ha még mindig elérhető vagy, folytatnám kérdéseimet, ugyanis nem sikerült kibogarásznom, hogy az adóelőleget a 2010-es adózás alapján kell számítanom?

Ugyanis most lesz negyedéves  adóelőleg-jóváírás(január 20.), bevételem viszont csak tavaly decemberben volt utoljára.

lorenne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron