Adófórum

Adózási és számviteli információk

részteljesítés

Számlázás

részteljesítés

HozzászólásSzerző: furigy » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Segítségeteket kérném, mert még nem volt ilyen esetem. Szerződést kötöttünk egy céggel, aki arculat tervezést csinál nekünk 500 Ft-ért. Mi 3 részletben fizetünk neki. 2010.09.08-án átutaltuk az előleget 100 Ft, amit 2010.09.09-én megkapott. Kiállította nekünk az előleg számlát, amin a teljesítés, fiz.határidő és a számla kelte is 2010.09.09. A vállalkozó részteljesítési igazolás birtokában részszámla kibocsátására jogosult. 2010.10.30-án küldeni fog nekünk egy részszámlát 200 Ft-ról. Ilyenkor neki hogyan kell kiállítania a számlát? 2010.12.10-én pedig kiállítja nekünk a végszámlát 200 Ft-ról. Szintén az a kérdésem, hogy ilyenkor milyen számlát kell kiállítani és hogyan?

Kérlek valaki részletesen leírná nekem a kontírozást az elejétől a végéig, valamint ÁFA bevallás szempontjából hogyan alakul a dolog.

A cégünk most alakult 2010.06.16-án eddig negyedéves áfások voltunk, de most eddig a fizetendő áfánk úgy néz ki hogy 2,8 Millió, valószínú hogy ezt követően havi áfások leszünk.

Segítségeteket előre is köszönöm. 

 

furigy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

részteljesítés

HozzászólásSzerző: hvanna » szomb. okt. 09, 2010 1:02 pm

 

Szia !

A kérdés 1.pontjára.

Az ÁFA tv szerint:


57. § Termék értékesítése, szolgáltatás nyújtása esetében, ha az ügylet tárgya természetben osztható és a részteljesítésnek egyéb akadálya nincs, a részteljesítés is teljesítés.

Én ezt ugy értelmezem  hogy a részteljesítéskor is "rendes" számlát kell kiállítani, így a végszámlából nem kell levonni a részteljesítéseket. A végszámla csak a maradék összegről szól, és a számlán szép nagy betükkel feltüntetve, hogy VÉGSZÁMLA.


A végszámla csak a fennmaradó (megmaradt )  összeget tartalmazza, mert részteljesítések  kerültek számlázásra. A végszámla mellé is kell a fennmaradó összeg részletes  teljesítés igazolása. Valamint még egy melléklet, ami a szerződés szerinti összegből levezetve tartalmazza a már kifizetett részszámlákat és a fennmaradó összeget, mint a végszámla összegét.

Az áfa bevallás kérdésben nem tudok egyértelmü választ adni.. azért majd mások válaszolnak, de ugyanebben a témában volt már kérdés feltevés  ezen az oldalon talán augusztus hónapban. Vissza lehet keresni a már megválaszolt kérdések között.

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron