Adófórum

Adózási és számviteli információk

számla ellenértéke

Számlázás

számla ellenértéke

HozzászólásSzerző: juditweisz » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Kérdésem a következő: adott egy cég aki szolgáltatást fog végezni egy másik cégnek, de a szolgáltatást nyújtó azt szeretné, ha az ellenértéket étkezési utalványban kapná meg. Lehetséges-e?
juditweisz
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

számla ellenértéke

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd szept. 14, 2010 11:21 am

Szia!

Szerintem úgy oldható meg, ha a szolgáltatást nyújtó kiszámlázza a szolgáltatást és ráírja fizetés mód: kompenzálás, az igénybe vevő kiszámlázza és átadja az étkezési jegyet és fizetési mód szintén kompenzálás, és akkor mindkét cég összevezeti a két számlát a saját könyvelésében. Természetesen a két számla ugyanolyan értékű kell legyen. Csak akkor még felmerül a kérdés, a kapott étkezési jegyekkel mit csinál a szolgáltatást nyújtó? Ő adja ki a saját dolgozóinak? Mert akkor még 25% adó van. Vagy ez a cég étkezési utalvánnnyal fog vásárolni kp helyett?

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

számla ellenértéke

HozzászólásSzerző: kaloczy » kedd szept. 14, 2010 12:59 pm

Szerintem legálisan nem kivitelezhető.

Az étkezési utalvány nem "általános egyenértékes"', csak meghatározott esetben forgalomképes "bón."

Én egyébként annál a cégnél látom a nagyobb problémát, aki fizetne vele. Hiszen nem írhatja ki a dolgozóira, hogy kedvezményes, 25 %-os szja-val adózza le. Akkor mihez kezd vele a könyveiben????

Zsuzsa

 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

számla ellenértéke

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd szept. 14, 2010 1:29 pm

Szia Zsuzsa!

Nála úgy jelentkezne, mint "közvetített szolgáltatás". Megvette a jegyet, de úgy döntött nem adja ki, hanem inkább eladja valakinek. Persze ezek felől én is csak elvi síkon gondolkodom, mert a gyakorlatban még én sem találkoztam ilyennel.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

számla ellenértéke

HozzászólásSzerző: juditweisz » kedd szept. 14, 2010 6:25 pm

Köszönöm a válaszokat én is így gondoltam.
juditweisz
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég