Adófórum

Adózási és számviteli információk

Telefon továbbszámlázása másik társaság részére

Számlázás

Telefon továbbszámlázása másik társaság részére

HozzászólásSzerző: Oszi2 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Egy mobiltelefonszolgáltató cég ajánlata arról szól, hogy x SIM-kártya esetén a percdíjak nagyon alacsonyak lennének. Volna is egy másik társaság, aki hajlandó lenne csatlakozni. K

Ha mi (mint cég) befogadjuk a mobiltelefon-számlát teljes összegben x SIM-kártyáról, annak egy részét továbbszámlázhatjuk (nem magánszemélynek, hanem a társaságnak)? Ha igen, ez engedélyköteles tevékenység, az APEH-nek (cégbíróságnak?) kell TEÁOR-számot jelenteni? Effektíve nem foglalkoznánk mobilszolgáltatással, de vevői számla készülne...

Köszönöm! 

Oszi

Oszi2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Telefon továbbszámlázása másik társaság részére

HozzászólásSzerző: baloghnehajni » csüt. aug. 12, 2010 2:15 pm

Szia!

 

A két társaság megállapodást köt egymással, amiben szerepel, hogy melyik hívószámon felmerült költségeket számlázza tovább változatlan formában a számlát befogadó cég. A számla melléklete az eredeti telefonszámla másolata, amin rajta van az adott hívószám havi díja.

Egyszerű továbbszámlázott szolgáltatás. Én a 9-esek között külön főkönyvi számot nyitottam a továbbszámlázott telefon költségnek.

Hajni

baloghnehajni
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Telefon továbbszámlázása másik társaság részére

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. aug. 12, 2010 3:07 pm

Sziasztok!

Szerintem ha egyébként nincs üzleti kapcsolat a két cég között, ami indokolná az átszámlázást, kétséges, hogy megállja-e a helyét.

Azt nem tudom, hogy kell-e hozzá valamilyen engedély, (valószínűleg kell)de szerintem ekkor tuti, hogy az APEH-nak be kell jelenteni ezt a tevékenységet. 

De ha a társaság vállalkozási szerződésben áll a tel.szolgáltatást megrendelő vállalkozónak, és a vállalkozási szerződésben rögzítik, hogy a megrendelő telefon-előfizetést biztosít a másik cégnek, és a felmerült díjakat a telefonszolgáltató számlája alapján áthárítják, akkor ez lehetséges. Azt bele kellene írni, hogy mi lesz a sorsa a SIM-eknek, ha az üzleti kapcsolat megszűnik a két cég között.

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég