Adófórum

Adózási és számviteli információk

fuvarszervezés szj áfa egyebek

Számlázás

fuvarszervezés szj áfa egyebek

HozzászólásSzerző: Tücsi1978 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok

Fuvarszervező céget könyvelők segítségét kérném. A kérdésem az lenne hogy fuvarszervező cég tevékenysége milyen szj szám alá tartozik? Autó nincs csak szervezés, de a szervezés nem csak annyi hogy a megbízótól átpasszolja a fuvart egy fuvarozónak hanem nyomon követi a felrakást lerakást...

A KSH honlapján megnéztem az szj számokat és a 2003-as verzió van fönt, van ennél frissebb verzió vagy csak a Teáorokat változtatták meg 2008-ban?

Még egy kérdés ezzel a fuvarszervezéssel kapcsolatban, a megbízó felé kimenő számlán mi szokott lenni a szolgáltatás megnevezése? (Volt olyan könyvelő ismerős aki azt mondta írjunk rá fuvarozást mert akkor kedvezőbb az adózása vagy nem tudom mije. Csak hogyan fuvarozhatnánk ha nincs autónk, meg amúgy is szerintem ez hülyeség...)

Nálunk játszik a belföldi külföldi útszakasz szerinti bontogatás vagy csak a fuvarozónál van ilyen? Áfa: Eu-s és magyar fuvarokat  is szervezünk, én úgy gondolom ha magyar a megbízó akkor áfásan számlázok ha külföldi akkor áfa nélkül. Itt számít-e hogy honnan hova megy az áru vagy csak az ki a megbízó.

Kötelező-e a számlán szerepeltetni hogy közvetített szolgáltatást tartalmaz? Ugyanis egyik partnerünk számláján sincs ez rajta, de a könyvelőprogramunk szerint kötelező és nem hagyja levenni. Nagy gond ha azt írom rá nem tartalmaz közvetített szolgáltatást közben mégis tartalmaz? Főnök kérése hogy az legyen rajta hogy nem tartalmaz, ezt sem értem miért...  

Köszönöm a segítséget. És bocs az amatőr kérdésekért, most alapítottuk a céget.

Tücsi1978
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

fuvarszervezés szj áfa egyebek

HozzászólásSzerző: Bakosné » szer. júl. 28, 2010 6:00 pm

Ha nem írod rá, hogy közvetített szolgáltatást tartalmaz, sőt a megrendelővel kötött szerződésben sem írod le, hogy lehetőséged van erre, akkor nem könyvelheted közvetítettként, és fizeted utána a helyi iparűzési adót.

Márti

Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

fuvarszervezés szj áfa egyebek

HozzászólásSzerző: Tücsi1978 » csüt. júl. 29, 2010 6:28 am

Köszi, valószínű az van hogy van olyan partner aki nem tudhatja hogy nem mi visszük a cuccot hanem más.
Tücsi1978
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:26 am

fuvarszervezés szj áfa egyebek

HozzászólásSzerző: Bakosné » csüt. júl. 29, 2010 7:15 am

A közvetítettnek viszont feltétele, hogy a partner tudja a lehetőséget a szerződésből, a tényt a számlából.

Márti

Bakosné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég