Adófórum

Adózási és számviteli információk

Pénztárgép egyéni váll-ból BT-be

Számlázás

Pénztárgép egyéni váll-ból BT-be

HozzászólásSzerző: renike78 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok,

 van egy egyéni vállalkozó, aki szeretné egyéni vállalkozását megszűntetni és BT-t alapítani. Hogyan tudja a jelenlegi pénztárgépét a BT-ben használni, hogyan lehet ezt átvinni? Továbbá más téma, de az is érdekelne, hogy kell-e neki valamilyen engedély bizsu értékesítéshez, ha ezt nem üzletben teszi, hanem piacon illetve üzletközpont előtt standos jelleggel.

Köszönöm a segítséget előre is.

Reni

renike78
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Pénztárgép egyéni váll-ból BT-be

HozzászólásSzerző: adotanacs » szer. márc. 28, 2007 12:18 pm

Szia Reni! A BT-nek uj adószáma lesz, igy az ev-ban használt pénztárgép tovább csak akkor használható, ha a szerviz kicseréli a "fekete doboz"-t. Ha a pénztárgép régebbi tipusu, célszerübb ujat venni, mert a költség nem sokkal kevesebb. Ezért a használt gépekhez már elég olcsón hozzá lehet jutni. Én ugy tudom, hogy vásározó jelleggel bizsut lehet értékesiteni, tehát a BT tevékenységi körébe kell felvenni.
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Pénztárgép egyéni váll-ból BT-be

HozzászólásSzerző: winzol » szer. márc. 28, 2007 1:24 pm

Szia Reni! Az egyéni vállalkozó ha BT akar lenni meg kell szüntetni az eváll-ást,a vállig leadásától 30 napra 0771-es , ha volt foglalkoztatott 0708-as ,ha főállsu ev. volt 0758-as, nyenyi, helyiadók.Az egyéni vállalkozásban használt pgépet közvetlen nem tudja használni a bt ,azt el kell adnia a bt-nek /de azzal el kell számolnia az ev-ben a megszűnés szabályai szerint/ de csak az előtársasági időszakban tehát az alapító írat cégb. benyújtása vagy azt köv napon.A pgépet a szervízzel ujra kell installáltatni a BT nevére/név,telephely,adószám mint kötelező alapadatok, de ezt e szervizesek tudják/ új fekete dobozt kap amiről a szervíz jkv-t készít és továbbítja az APEH felé. At hogy bizsut áruljon , ahhoz nem kell különleges dolog a Bt Vagy az eváll.teveékenységi körében legyen benne az egyéb iparcikk TEAOR5248 és akkor mehet a dolog.Winzol
winzol
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Pénztárgép egyéni váll-ból BT-be

HozzászólásSzerző: stencil » szer. márc. 28, 2007 3:29 pm

Én úgy tudom az 52.62 Piaci kiskereskedelem is benne kell legyen a tevékenységi körben, amennyiben ott is árul.
stencil
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég