Adófórum

Adózási és számviteli információk

Számlázhatok-e ingatlanközvetítésről?

Számlázás

Számlázhatok-e ingatlanközvetítésről?

HozzászólásSzerző: plaga » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Üdvözlet mindenkinek!

 

Az lenne  a kérdésem, ha hitelközvetítés szerepel a vállalkozói igazolványomban, és szerződést kötök egy ingatlanközvetítő céggel (együttműködési szerződés), számlázhatok-e, ill. milyen esetben számlázhatok ingatlanközvetítésről? mennyiben befolyásolja az ügylet áfás mivolta az eddigi áfamentességet?

Köszönöm a válaszokat.

plaga

plaga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Számlázhatok-e ingatlanközvetítésről?

HozzászólásSzerző: hvanna » pén. júl. 02, 2010 2:54 pm

  Szerintem nem, mert a vállalkozói igazolványban hitelközvetités , és nem pedig ingatlanközvetités szerepel.

Kérdés hogy az együttmüködési szerződésben konkrétan mi szerepel..  ha szerződsben benne van    az ingatlanközvetités akkor fel kell venni a tevékenységi körbe, kiegészitve a jelenlegit ezzel.

A hitelközvetités áfa mentes tev. , azonban az ingatlanközvetités nem, igy az áfa mentesség megszünik. Megvizsgálandó hogy az évi összes bevétel  milyen nagyságrenddünek várharó.. , az év másofik felére arányosan mennyi és választható e az alanyi mentesség.

Amennyiben (...) bevételeid nem érik el egy évben adóévben az ötmilliót, akkor választhatod, hogy alanyi jogon adómentes leszel.
Ekkor neked nem kell ÁFA-val terhelt számlát kiállítani és az általad befogadott számlákat bruttó összegben vagy jogosult költségelni. Vagyis egyszerűsödik az elszámolásod.

Áfa mentességnek két fajtája létezik. Az egyik az alanyi áfa mentesség, a másik a tevékenység jellegére tekintettel az áfa törvény által meghatározott áfa mentesség. Az alanyi áfamentesség szabadon választható abban az esetben, ha a vállalkozás várható éves árbevétele nem haladja meg az 5.000.000 forintot. A vállalkozói tevékenységet év közben kezdő vállalkozások esetében az alanyi áfamentesség éves felső határa időarányosan változik attól függően, hogy a vállalkozás indulásakor még mennyi van hátra az adott évből. Egy hasznos link: APEH..."

http://www.apeh.hu/adoinfo/afa080101_hatalyos/alanyi_adomentesseg_szab.html
hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Számlázhatok-e ingatlanközvetítésről?

HozzászólásSzerző: plaga » szomb. júl. 03, 2010 10:54 am

Köszönöm. Erre gondoltam, de nem voltam benne biztos. Áfával kapcsolatban: tavaly átléptem a határt, így nem lehetek alanyi mentes.

üdv. P. 

plaga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég