Adófórum

Adózási és számviteli információk

Akció - értékesítés csomagban

Számlázás

Akció - értékesítés csomagban

HozzászólásSzerző: wisest » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók,

az lenne a kérdésem, hogy a cégünk szerintetek számlázhat-e a termékeiből összeállított csomagot a vevőknek. Szeretnénk meghirdetni egy akciót, melyben egy fix összetételű csomagot értékesítenénk a vevőknek (nincs benne jövedéki termék, csak 25%-os kulcsú villamosipari termékek), ettől remélve valamennyi forgalomnövekedést egyes termékekből.

A kérdésem az lenne, hogy szerintetek lehet-e úgy számlázni a vevőnek, hogy adunk a csomagnak egy nevet, és a számlán ezt tüntetjük fel. Mondjuk 'XY Profi szett  1db .... Ft'?

Ehhez kapcsolódik a másik kérdésem, hogy amennyiben lehet, akkor hogyan kell ezt ledokumentálni és mire kell odafigyelni szerintetek az elszámolásnál? Tudomásom szerint csinálnak ilyen akciókat cégek.

Köszönöm. 

wisest
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Akció - értékesítés csomagban

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » szer. jún. 02, 2010 2:14 pm

A "csomag" végülis egy marketingeszköz. Az is jó, ahogy kigondoltad, hogy önálló cikkszámon és árral van a csomag, de azt is lehet, hogy a csomag alkotóinak van egy kedvezményes ára, amit a csomagban vásárlásnál - vagy más, előre közölt feltételek teljesítése esetén - számláz a cég. Ehhez a számlázóproginak tudnia kell több árat kezelni egy cikkszámon. Mindkét megoldásra ismerek példát. Készletnyilvántartási szempontból az utóbbi (megmarad a cikkszám és két/több ár van a rendszerben) egyszerűbb, hiszen így még mindig külön is eladhatók a termékek,lehet tudni, hány darab van az egyes csomagelemekből. 
aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Akció - értékesítés csomagban

HozzászólásSzerző: wisest » csüt. jún. 03, 2010 3:57 am

Szia Anikó,

 köszönöm a hozzászólásod. Sajnos nálunk nem tudja kezelni a rendszer azt, hogy egy terméknek több ára legyen. A kérdést azért tettem fel ide a fórumba, mert a könyvvizsgálónk szerint ez nem megoldható, a csomag az nem egy termék, nem tüntethetem fel a számlán. Szerinte ebben az esetben is termékeket adunk el, nem csomagot, így csak azt számlázhatok. Ezzel én nem értek egyet. Amikor bemász egy ajándékkosarat venni az áruházba (bár még sosem vettem),  nem olyan számlát fognak adni szerintem, hogy 1 csomag kávé, 2 tábla csoki..... és egy 2 oldalas számla kerekedik ki.

Szerintem elszámolási szempontból nem követelünk el hibát, ha azt mondjuk, hogy leveszem a készletról a termékeket, majd ugyanolyan áron teszem vissza 1 csomagban őket dobozolás után. Csak erről hogy lehet valakit meggyőzni, azt nem tudom. És a számlához mellékletben kell csatolni a csomag tartalmát? Vagy hogy dokumentálnád ezt le, hogy egyértelműen nyomon követhető legyen?

Amit még tudni kell, hogy jelen esetben pont a vevők kérték ezt a megoldást, hogy a számlán ne legyen feltüntetve külön soron az az 1 db termék, amit az akcióban természetben adott engedményként adunk. Ezzel a módszerrel belekerül a csomagba az akciós termék és nincs külön soron feltüntetve.

wisest
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron