Adófórum

Adózási és számviteli információk

Devizakülföldi ingatlan bérbeadás adózása

Számlázás

Devizakülföldi ingatlan bérbeadás adózása

HozzászólásSzerző: viziboci2 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Devizakülföldi EUs magánszemély szeretne bérbe kiadni szintén külföldi cég számára budapesti lakást.

Hogyan és mennyi adót kell fizetnie, ha munkabérből származó jövedelmét külföldön adózza és Magyarországon csakis a bérbeadásból szerezne jövedelmet.

Köszönöm.

viziboci2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

Devizakülföldi ingatlan bérbeadás adózása

HozzászólásSzerző: madora100 » kedd máj. 11, 2010 9:22 pm

Szia!

Be kell jelentkeznie az adóhatósághoz az adószám kiadása miatt, miután rendszeres üzelti tevékenységet folytat.

Az ingatlan-bérbeadásból származó jövedelem a magánszemély választása szerint vagy az

összevont adóalap részeként adózik, vagy e jövedelem után  25 százalékos mérték
ű lineáris adótkell fizetni. (külön adózó jövedelem) Ez utóbbi esetben az ingatlan bérbeadásából származó jövedelem nem része az

összevont adóalapnak, a megszerzett bevétel egésze – ideértve a rezsiköltségekre kapott bevételt is

– jövedelemnek számít, tehát a bevétellel szemben költség nem érvényesíthet
ő. Ha a magánszemély a termőföldnek nem minősülő ingatlan bérbeadásából származó jövedelmének

megállapítására az önálló tevékenységre vonatkozó adózási szabályokat (tételes költségelszámolást

vagy a 90 százalék jövedelemhányadot) választja, akkor a bérbeadásból származó adóévi összes

ilyen bevételre vonatkozóan az összevont adóalap részeként az adó mértékére vonatkozó

rendelkezés figyelembevételével kell az adót megállapítania az adóévr
ől benyújtandó

adóbevallásában.

A magánszemély már év közben választhat, hogy az ingatlan-bérbeadásból származó jövedelme

után az adókötelezettségét az összevont adóalap részeként, vagy elkülönült jövedelemként teljesíti. Nem tudom, milyen nagyságrendű bérleti díjról van szó. Elképzelhető, hogy az önálló tevékenységből származó jövedelemkénti adózás kedvezőbb a magánszemély részére, amennyiben a 18%-os szja sávban mard a jövedelme. Ezt csak a konkrét számok ismeretében lehet megítélni.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Devizakülföldi ingatlan bérbeadás adózása

HozzászólásSzerző: kisstimo » csüt. máj. 20, 2010 12:01 pm

Szia!

 

A külföldi illetőségű magánszemély is belföldön adózik azok után a jövedelmek után, amiknél a jövedelemszerzés helye belföld. Ingatlannál ez az ingatlan fekvése szerinti állam. Azért meg kellene nézni, van-e egyezmény a két állam között a kettős adóztatással kapcsolatban, mert ha van, akkor annak a rendelkezései az irányadók. 

Egyébként nagy valószínűséggel itt adózik és csak a bérbeadás után. Innen már minden úgy működik, ahogy az előttem hozzászóló írta. (Lehet, hogy amit én írtam az eleve felesleges volt:))

kisstimo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron