Kedves Fórumozók!
Szerintetek egy iskolabüfében is szükséges a pénztárgép?
Köszönöm.
Kedves Fórumozók!
Szerintetek egy iskolabüfében is szükséges a pénztárgép?
Köszönöm.
Szia!
Rendes büfében kell? Akkor itt miért is ne kéne? Semmiben sem különbözik a normál büfétől. Attól, hogy a vevők gyerekek, még ugyanúgy köteles blokkot/nyugtát/számlát adni.
Zsuzsa
Én is ezen a véleményen vagyok, de az ügyfelem állítja, hogy iskolabüfében sehol sem látott még pénztárgépet.
Nézzétek meg az iskolai büfé üzletköri besorolást (mük.engedély) és ezt követően pedig a pgép használatára kötelezettek körét.
De: Emlékeim szerint 2220-ba tartozott és kötelezett volt a használatra.
P.Zsuzsa
A számla, egyszerűsített számla és nyugta adóigazgatási azonosításáról, valamint a nyugta adását biztosító pénztárgép és taxaméter alkalmazásáról szóló 24/1995. (XI. 22.) PM rendelet 1. sz. melléklete I. részének c) pontja alapján csak pénztárgéppel, vagy taxaméterrel tehetnek eleget nyugtaadási kötelezettségüknek az üzletek működéséről és a belkereskedelmi tevékenység folytatásának feltételeiről szóló 4/1997. (I. 22.) Korm. rendelet 1. sz. mellékletében szereplő üzletek. A szolgáltatások körében a hivatkozott jogszabály mellékletében nevesített szolgáltató tevékenységen kívüli más szolgáltató tevékenységekhez nem kötődik kötelező pénztárgéphasználat, ezért azok az adóalanyok, akik az üzlethelyiségben kizárólag olyan tevékenységet végeznek, amelyek nem szerepelnek a rendelet mellékletében felsorolt szolgáltatások között, nem kötelesek az üzletükben pénztárgépet üzemeltetni (saját elhatározásuk alapján pénztárgép használatára és így gépi nyugta kibocsátásra azonban ők is jogosultak). Ez alapján például nem kell gépi nyugtát adnia egyebek mellett a fodrásznak, kozmetikusnak, a manikűr, pedikűr, stb. tevékenységet végzőknek.
A szóban forgó adóalanyok, ha nem üzemeltetnek pénztárgépet, főszabály szerint bizonylat kiállítási kötelezettségüknek nyomdai úton előállított nyugta adásával tesznek eleget, kivéve azokat az adóalanyokat, akiket/amelyeket az adóhatóság az áfa törvény 73. § (1) bek. alapján a nyugtaadás alól – indokolt kérelmére - mentesített. Az áfa törvény 43. § (1) bekezdésének b) pontja alapján a vevő kérésére a nyomdai úton előállított nyugtát kibocsátók is kötelesek egyszerűsített számlát (illetve e helyett, saját döntésük alapján számlát) kibocsátani, ez esetben nyugta kibocsátására azonban nem kötelezettek. Ha azonban pénztárgépet üzemeltetnek, akkor a számlával bizonylatolt összeget is be kell ütniük a pénztárgépbe, de ekkor a pénztárgépi nyugtát nem kell a vevő részére kiadni, hanem azt az egyszerűsített számla (számla) tőpéldányához kell csatolni.
Amennyiben a szolgáltatásról számla kerül kibocsátásra, akkor azon szükséges a vevő nevének, címének a feltüntetése, ezen adatok nélkül ugyanis a kiállított bizonylat nem felel meg a számlára vonatkozó jogszabályi követelményeknek.
Ha azonban például egy fodrászati tevékenységet végző az üzletben egyéb, a 4/1997. (I. 22.) Korm.rendelet 1. sz. mellékletében szereplő üzleti, kereskedelmi tevékenységet is folytat (pl. ékszert, bizsut, hajápoló termékeket is árusít), akkor ezen egyéb tevékenysége tekintetében gépi nyugtaadására kötelezett, de a fodrászati tevékenységére a gépi nyugtaadási kötelezettség ekkor sem vonatkozik.
(PM Forgalmi adók, vám és jövedéki főosztály 17.043/1/2006. -APEH Adójogi főosztály 8990428356/2006.)
4/l997 ( i.22.) Kormány rendelet
Csak azért, hogy ha már lúd, legyen kövér -rákerestem
Hvanna rossz a hivatkozásod- mert pont nem tartozik bele az általad vastagított üzletkörbe.
2140. Egyéb vendéglátóhely
Hideg ételek, melegített kész-, illetve félkész ételek, frissen sült (grillezett) húsok, halak, nyers
saláták és zöldségfélék, lángos, édesipari termékek, cukrászati készítmények, kávé, szeszes és
szeszmentes italok stb.
Ide tartozik: pl. ételbár, tejbár, bisztró, pecsenyesütő, büfé, falatozó, fagylaltozó, valamint a
bármilyen intézményben működő nyílt árusítású vendéglátóhely.
Nem ide tartozik: a munkahelyi, intézményi, pl. az iskolai büfé (2220).
hanem:
2220. Munkahelyi, intézményi büfé
Munkahelyen, intézményben, külső gazdasági szervezet által fenntartott és működtetett büfé,
melyben az Egyéb vendéglátóhelynél (2140) előírt termékek értékesíthetők, szeszes ital
kivételével.
Ide tartozik: az iskolai büfé is.
és egyébként pedig:
A 133/2007. (VI. 13.) kormányrendelet hatályba lépésével az üzletek működéséről és a belkereskedelmi tevékenység folytatásának feltételeiről szóló 4/1997. (I. 22.) kormányrendelet és mellékletei, valamint módosító rendeletei és ezek mellékletei – néhány kivétellel, pl. szeszes ital árusítása, forgalomba hozható gyógynövények listája – hatályukat vesztették.
Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég