Adófórum

Adózási és számviteli információk

Számla fizetési határidő

Számlázás

Számla fizetési határidő

HozzászólásSzerző: HolecsAnnamária » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Egy Kft.-nél dolgozom alkalmazottként és a kedves 'tulajdonos', aki szintén részt vesz 'tevékenyen' a munkában állitja, hogy a számla fizetési határidejének megadásánál pl. 8 naptári napot véve nem a számla kiállitásától számitjuk a 8 napot, hanem a teljesités időpontjától. Legjobb tudomásom szerint nem igy van. Erősitsetek meg hitemben, hogy jól tudom, amit tudok!

Nagyon szépen köszönöm:

Holecs Annamari

 

HolecsAnnamária
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Számla fizetési határidő

HozzászólásSzerző: kati1012 » kedd márc. 20, 2007 6:49 pm

 

Én nyolc naptári napról tudok a számla keltétől számitva, de a szerződés a meghatározó, az ettől eltérhet.

kati1012
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Számla fizetési határidő

HozzászólásSzerző: szlopi » kedd márc. 20, 2007 7:19 pm

Szia!

A számla fizetési határideje a felek közötti szerződésen / megállapodáson múlik. Ezt általában a számla keltétől számítják, de eltérhet, ha a szerződés / megállapodás mást tartalmaz.

Szlopi

szlopi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Számla fizetési határidő

HozzászólásSzerző: zspotorke » kedd márc. 20, 2007 7:51 pm

Szia!

A fizetés határideje általában irásban vagy szóbeli megállapodás alapján rögzített. A kialakult rend, hagyomány, szokás illetve megállapodás hiányában általában 8 nap, de ez nem mérvadó. Számítani általában a számla keltétől szokás. A teljesítéstől számítottan elég nehézkes lenne a fizetési határidő betartása, márcsak azért is mert nem jellemző az azonnali számlázás (azt kp-s számlának hívják és ott nem kérdés a kérdés) szegény vevő meg csak a számla birtokában tud utalni.

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Számla fizetési határidő

HozzászólásSzerző: HolecsAnnamária » szer. márc. 21, 2007 5:45 am

Köszönöm a válaszaitokat! Akkor mégis csak nekem volt igazam, hiszen a szállitási szerződéseinkben kikötöttük, hogy számlázás 14 naponta van. Tehát, ha 15-én készitem el a számlát és a legutolsó szállitólevél mondjuk 4-i, akkor a teljesités időpontja 4-e, a számla készitésének napja 15-e és a fizetési határideje 22-e, ha 8 napos fizetési határidőt irtunk a szerződésbe.

 

További jó munkát mindenkinek.

Üdv: Ancsa

HolecsAnnamária
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Számla fizetési határidő

HozzászólásSzerző: erdoapolas » szer. márc. 21, 2007 5:52 am

Szia!  Véleményem szerint nem a teljesítés dátumától, hanem a számla keltétől számítjuk a fizetési határidőt az átutalásos számlánál. A teljesítéstől nem lehet, mert például egy munkafolyamat félig készül el, elkezdünk egy másikat mert az esetleg sürgősebb, a félbehagyott munkát lehet hogy hetekkel később folytatjuk és számlázzuk. Ennél a példánál lehet érzékelni hogy a számla keltét tudjuk alkalmazni.
erdoapolas
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Számla fizetési határidő

HozzászólásSzerző: zspotorke » szer. márc. 21, 2007 6:34 am

Sziasztok!

A témához tartozik még, hogy számlát kiállítani csak a teljesítés megtörténte és annak vevő általi elismerése után lehet.

Ancsa sztem a 14 naponkénti számlázás a Ti esetetekben azt jelenti, hogy ami és ahány "teljesítés" ebben az intervallumban megtörtént és azt a vevő valamilyen módon visszaigazolta akkor ha azt a  példádnál maradva már 5-én kiszámláznátok, talán tartható lenne a 8 nap a teljesítéshez képest. Azonban ha ennyivel később számláztok (és ennek nyilván megvannak a maga okai pl.: kézhez kell venni az összes, az adott intervallumhoz tartozó, a teljesítést igazoló okmányt) akkor már a számlakészítéssel Ti lépitek át a teljesítéstől számított 8 napot, ily módon a vevő azt nem tudja teljesíteni.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Számla fizetési határidő

HozzászólásSzerző: anit26 » szer. márc. 21, 2007 8:30 am

Szia!!

Megállapodástól függ, de lehet a számla keltétől /teljesítési időpontjától is számítani a 8 napot.

 

Anita 

anit26
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Számla fizetési határidő

HozzászólásSzerző: Kovatsne » csüt. ápr. 12, 2007 9:10 am

Más. Elnézést, de még nem tettem fel kérdést a szakmai fórumban, és nem találom, hogy hol biztosítanak erre helyet. Eddig csak feltett kérdéseket találtam, és válaszadási lehetőséget.

Válaszukat előre is köszönöm: kovmaria@nyomellkft.hu

Kovatsne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Számla fizetési határidő

HozzászólásSzerző: sz.judit » csüt. ápr. 12, 2007 9:22 am

A képernyő jobb oldalán a Szakmai fórum Címszó alatt találod: Új szakmai kérdés. Ott teheted fel kérdésedet.
sz.judit
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Következő

Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 8 vendég