Adófórum

Adózási és számviteli információk

Helyesbítő számla stornózása

Számlázás

Helyesbítő számla stornózása

HozzászólásSzerző: margó » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni a következő kérdésben: Tavaly téves adókulcs miatt lett helyesbítve német cégnek több, mint 180 számla, mert ÁFA hatályán kívüli helyett ÁFÁsan kellett kiszámlázni. Gépi számlázó programunk van, mivel nem akartunk olyan sok papírt nyomtatni, úgy történt a helyesbítés, hogy eredeti összeg minuszban és a helyes adókulccsal pluszban, így az ÁFA szerepelt fizetendőnek a számlákon tulajdonképpen. De... a német cég most közölte, hogy másik vevőre kéne átírni a számlákat,mert annak van regisztrációs magyar adószáma és így tudja  az ÁFÁt visszaigényelni. Kirázott a hideg is a gondolattól, hogy mi vár rám. Mivel szinte csak nekik dolgozunk kénytelen vagyok módosítani, de jó lenne, ha minél egyszerűbben tudnánk megoldani. Ugyebár ha a helyesbítő számlát lestornózom, az eredeti számlát is le kell stornóznom, és utána tudom az új vevőre kiállítani??? Gondoltam, hogy csoportosan kéne stornózni, hogy ne legyen ezer plusz papírom, de a gépi számlázó proginál ugye egy árfolyamot tudok szerepeltetni és mivel sok tétel lenne a számlán nem tudom hogyan lehetne az árfolyamot összehozni..., de gondolom annak is egyezni kéne, nemcsak az Eurónak, hiszen az alapján szerepelt az ÁFA bevallásban. Hiába mondtam, hogy attól még vissza tudja igényelni, hogy nincs adószáma az eredeti vevőnek, csak gondolom így egyszerűbb nekik... Nagyon köszönöm! Üdv: Margó

margó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Helyesbítő számla stornózása

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » kedd márc. 16, 2010 7:51 pm

Ha sokat kavarnak, a végén sehogy sem tudják visszaigényelni az áfát, mivel a levonáshoz alkalmas  bizonylatnak a tényeket kell tükrözniük, azaz az ügyletnek ténylegesen a számlán szereplő felek között kellett megvalósulniuk.   Pl. ki rendelte a terméket /szolgáltatást, kinek lett leszállítva, ki vette át, ki fizette ki.  Mielőtt átírnád az egészet, javaslom ezt a körülményt is figyelembe venni.

aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Helyesbítő számla stornózása

HozzászólásSzerző: margó » kedd márc. 16, 2010 8:29 pm

Szia! Ezzel a részével nem hiszem, hogy gond lenne, mert ez egy nagy cégcsoport, és eredetileg egy kiseb cégének kellett írjam a számlákat, most pedig az anyacéget kéne vevőnek írnom. Üdv: Margó 
margó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Helyesbítő számla stornózása

HozzászólásSzerző: margó » pén. márc. 19, 2010 5:01 pm

Sziasztok! Csak okulásképpen: bementem az APEH ügyfélszolgálatára és kibogoztuk az ügyintéző hölggyel. Semmiképpen nem szabad lestornózni, mert nem szabályos.  Az eredeti szerződésben - bár csak szóbeli, de ennél is ugyanúgy érvényes-szereplő cég a német adóhatóságnál kezdeményezheti az ÁFA visszaigénylését elektronikusan, ahogy az idéntől nálunk is van és ezt a tavalyi évre már alkalmazhatja. Üdv Mindenkinek! Margó
margó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég