Adófórum

Adózási és számviteli információk

BT kültag munkaviszonya

Számlázás

BT kültag munkaviszonya

HozzászólásSzerző: Dalma15 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Eva-s Bt.-ben a kültagnak van 36-órát meghaladó munkaviszonya, de jelenleg Gyed-en van. 

A Bt-ben a Beltagnak nincs mérlegképes könyvelői végzettsége a kültagnak van, olyan szolgáltatásról állíthatunk ki számlát amihez a kültag végzettsége szükséges, de ő a BT-ben nincs állományban?

köszönöm a segítséget!

Dalma15
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

BT kültag munkaviszonya

HozzászólásSzerző: Kiskovács » hétf. márc. 01, 2010 7:13 am

Tudomásom szerint a GYED-en levő kismama aláírt egy nyilatkozatot, hogy GYES/GYED ideje alatt keresőtev-et nem folytat, úgyhogy az ő személye kiesett. Marad: szakképzett alkalmazott felvétele akár csak 4 órában, vagy szakképzett külsős, számlaképesen vagy megbízási szerződéssel stb. A saját probléma megoldása /jogszabályi ismeretek/ segít abban, hogy leendő ügyfeleid problémáira is viszonylag gyorsan találj megoldást.

Üdv. Kiskovács Margó

Kiskovács
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

BT kültag munkaviszonya

HozzászólásSzerző: madora100 » hétf. márc. 01, 2010 10:30 am

A kültagság nem jelent mást, mint valaki a tőkéjét befekteti a BT-be. Ha a kültagnak van meg a könyveléshez szükséges végzettsége és ő nem működik közre a vállalkozás tevékenységében (s ezt a kérdéses esetben most nem is tudná megtenni), akkor képesített személy hiányában a cég nem számlázhat mérlegképes képesítést igénylő szölgáltatást.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

BT kültag munkaviszonya

HozzászólásSzerző: Dalma15 » hétf. márc. 01, 2010 5:02 pm

Segítségeteket köszönöm szépen! Azonban én úgy tudom, hogy ha GYED ideje alatt megyek vissza dolgozni, azzal elvesztem a GYED folyósítását, mivel ahogy írták GYED ideje alatt nem folytathatunk kereső tevékenységet. Azonban a GYES mellett lehet munkaviszonyt létesíteni és a GYES összegét továbbra is folyósítják.

Üdv. Kriszti

Dalma15
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:25 am

BT kültag munkaviszonya

HozzászólásSzerző: szedlacsek » hétf. márc. 01, 2010 5:02 pm

Jól tudod.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég