Adófórum

Adózási és számviteli információk

Fizetési határidő

Számlázás

Fizetési határidő

HozzászólásSzerző: lurekus » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

 Az lenne a kérdésem, hogy melyik jogszabályban van leírva, hogy átutalásos számlánál a fogyasztónak a kézhez vételtől számított 8 napnak kell rendelkezésre állnia a fizetési határidő leteltéig és nem a kiállítástól számított a 8 nap?

A választ előre is köszi!

lurekus

lurekus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Fizetési határidő

HozzászólásSzerző: valterjozsefne » csüt. feb. 18, 2010 1:52 pm

Szia! Én úgy tudom a fizetési határidő a két fél közös megegyezésén alapul, ahhoz kell alkalmazkodni, a vita elkerülése érdekében , érdemes írásban rögzíteni.. Majd mások javítanak, amennyiben nem jól gondolom. Mária

valterjozsefne
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Fizetési határidő

HozzászólásSzerző: melcsi62 » csüt. feb. 18, 2010 2:13 pm

Szia!  Szerintem is:  sehol.. A fizetési határidő, ahogy Mária is írja a két fél közös megállapodása..  a számla keltéhez mért fizetési megállapodást én sem szeretem, mert rendre érkeznek olyan számlák.. amire ráírják, hogy mi a kelte, aztán a postai borítékon simán látszik, hogy 10-15 nap múlva adták postára és már mikor megérkezik, a fiz.határidő le van járva.. (mi vezetjük, hogy mi kor érkezik be, amelyik grízes annak a postai borítékja is lefűzésre kerül a számlával, hogy amikor késedelmi kamatért ugrálna valamelyik, akkor azt kapásból meg lehessen kifogásolni.)   

A nyolc nap szerintem már csak egy "szokás", a vevőnek is kell adni arra határidőt, hogy azt a kifizetést megfelelően utalványozni, ellenőrizni, stb. tudják és legyen idejük beadni az átutalási megbízást is. Üdv.

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Fizetési határidő

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. feb. 18, 2010 3:25 pm

Egyébiránt az ilyen ügyekben a Ptk. szabályai érvényesek, jogászt kellene igénybevenni az ezzel kapcsolatos jogi háttér felderítésére.

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Fizetési határidő

HozzászólásSzerző: tomayeredit » csüt. feb. 25, 2010 6:21 pm

szia!

Nincs előírva, ne is keresd.  A két fél között létrejött szerződésben szokták rögzíteni a fizetési határidőt. Pontosan ezért a számlának nem is kötelező tartalmi eleme a fizetési határidő. 

A két fél közötti szerződés mellett pl nagyon fontos, hogy ha közbeszerzési eljárás folyamodványán jött létre szerződés és a közbeszerzési eljárásban pl bírálati szempont volt a fizetési határidő, attól nem lehet eltérni.

Ha nincs amúgy szerződés a két fél között, "szokásjog" alapján szoktunk 8 napot számolni. Aztán vagy elfogadja a cég vagy nem, vagy utal vagy nem.

Ha nincs szerződés és nem utal, szerintem nincs is jogalapja pl késedelmi kamat felszámításának. 

Üdv!

Edit 

tomayeredit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 41 vendég