Adófórum

Adózási és számviteli információk

Saját szoftver értékesítése

Számlázás

Saját szoftver értékesítése

HozzászólásSzerző: Sachinho » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok,

lassan sikerül befejeznem egy saját fejlesztésű programot (amit szabadidőmben írtam), amit INTERNETEN szeretnék értékesíteni világszerte. Saját fejlesztésű weboldalról lehet a program demó verzióját ingyen letölteni, majd ha a felhasználó szeretné élvezni a teljes verzió adta előnyöket akkor különböző licensz típusok közül választhat, amiket a weboldalon azonnal meg is vásárolhat PayPal-es átutalással, amit rögtön használhat is amint a befizetése megérkezett (1 percen belül). A kereskedés teljes egészében automatizált: onnantól kezdve, h a felhasználó letölti, telepíti, .... egyéb dolgokat művel ... a vásárlásig, a vásárolt licensz érvényesítéséig, és a megvásárolt program használatáig egyáltalán nincs szükség emberi jelenlétre: egy szerver végzi az értékesítést, a PayPal-től történő befizetés elfogadását, majd az új licenszhez tartpzó jogosultságok a felhasználó felé elküldését. Tehát nem leveleket kapok, amikre válaszolnom kell, nem kell bankszámlát kuksiznom, h megérkezett e befizetés, és nem kell postára adnom semmit. (Kb hasonló a folyamat ahhoz mintha valaki sms-ben megrendelne tőlem egy csengőhangot :P )

Magamról annyit, h 36 órás munka melleti EVA-s vállalkozó is vagyok.

A kérdéseim a következők lennének:

- Magánszemélyként vagy egyéni vállalkozóként érdemes-e ilyen után adózni?

- HOGYAN kell egy ilyen tevékenység után adóznom? Milyen adókat milyen alapon kell kifizetnem? (Külföldre (tengeren innen, tengeren túlra)-belföldre, elektronikus értékesítés utáni adózás, szellemi termékre)

- Járulékokat kell e fizetnem ez után?

- SZÁMLÁZÁS: világpiacra szánt, naponta akár (remélhetőleg:)) több-száz, több-ezer vásárlás esetén, kell-e számláznom? (nem egy olyan program amit általában cégek vennének meg, hanem sokkal inkább magánszemélyek) Papíralapon vagy elég az elektronikus, ha esetleg kell? És hogy a fenébe lehet az ilyet egyáltalán megvalósítani?

- Mi van az Áfával?

- Milyen egyéb jogszabályok vonatkoznak rám, amiket egy ilyen tevékenységnél figyelembe kell venni?

- És úgy általában minden érdekelne ami egy ilyen esetben felmerülhet!!! Az amire mindenképpen oda kell figyelni.

Ha esetleg konkrét válaszokat nem is tudtok, szívesen fogadnám azokat az infókat is, hogy kinél, esetleg hol tudok ezeknek utánajárni. Nem hinném h egy "bármilyen" könyvelő tudná ezekre a kérdésekre a válaszokat, szóval ha tudtok cégeket, vagy erre a témakörre specializálódott könyvelőket, weboldalakat, azokért is hálás lennék.

Köszönettel,

Sachinho

Sachinho
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Saját szoftver értékesítése

HozzászólásSzerző: tevike » csüt. feb. 11, 2010 6:42 pm

Mivel nagyon nagy forgalmat tervezel, sok ország adózási előírásával, javasolom, keress meg egy Big4 tanácsadó céget vagy egy nemzetközi könyvelő irodát. Esetleg GE.
tevike
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Saját szoftver értékesítése

HozzászólásSzerző: gyorkosolga » csüt. feb. 11, 2010 7:37 pm

Szia!

Én is azt javaslom hogy keress szakembert akivel a fenti kérdéseket meg tudod beszélni. A fórum kereteit meghaladja a kérdés összetettsége.

Javaslom: Google-ba írd be könyvelő és a következő találatok jelennek meg:

könyvelő - 50.300 találat, könyvelő iroda - 96.000 találat.

Adott a lehetőség e megfelelő szakember  illetve könyvelő iroda kiválasztására.

Üdv. Olga

gyorkosolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Saját szoftver értékesítése

HozzászólásSzerző: Sachinho » hétf. máj. 17, 2010 3:23 pm

Sziasztok,

régen jártam erre, de közben kutakodtam és a http://seo.forum.hu -n jópár kérdésre sikerült választ kapnom.

A kérdés most úgy módosulna, hogy:

- automatizálni szeretném magát a számla kiállítást és küldést (első gondolat, h elektronikusan állítok ki számlát). Ha paypal-en keresztül átutalások érkeznek a céges számlámra, milyen ÁFA-t kell a számlára írni?

Átutalhatnak Magyarországról, az Unióból, az USA-ból, Kínából, Bhutánből, ... akárhonnan. Mo-n 25%, az OK, unióba 0%. USA-ba mennyi, és honnan tudjam, h a többi országba mennyi áfát kell számláznom? 

Ugye 36 óra melletti EVA-s vagyok, nekem semmi dolgom, csak az ÁFÁval megnövelt bevétel 30%-át leadóznom (+ egyéb apró vackokat). Emiatt fix áras tud lenni a termék: pl 14.99$ fix ár esetén Magyarországon belül azt írom a számlára, hogy 11.99$ + 25% ÁFA, unióba szimplán 14.99$. Mindegyik esetben pontosan ugyanannyit kell befizetnem az állambácsi kasszájába, és akkor is ugyanannyit, ha más százalékról van szó, mert hogy mindenkinek ugyanannyiba kerüljön, a nettót számolom a bruttóból. (Ha ezzel a gondolatmenettel probléma van szóljatok! :))

De ha tölem bárhonnan bankkártyával vesznek egy példányt, akkor hogyan tudok 170 országba automatizáltan tökkéletes számlát kiállítani úgy hogy az APEH ne problémázzon vele?

(Szeretnék minden emberi tényezőt kiiktatni, pl lehetőleg ne kelljen a számlatömbömbe naponta átirogatni a paypalen keresztül érkező átutalásokat, mert sztem hülyét fogok kapni (ha persze lesz aki veszi))

 

Előre is kösz a válaszokat

(A száz pont tényleg kiosztásra vár, csak bocs, nem találtam lényegi információt az előző két hozzászólásban :P)

Sachinho
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 30 vendég