Adófórum

Adózási és számviteli információk

számla javítása

Számlázás

számla javítása

HozzászólásSzerző: HNAnita » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

2009. évben kiállított számlánk teljesítési idejét, mely 2009.dec.1.  2010. január 20-án kifogásolt a megrendelő. Kérdésem, hogy sztornó számla kiállításával tudom javítani a számlát?, Van-e rá időbeli korlát, hogy hány napon belül élhet a megrendelő a számlával kapcsolatosan kifogásolással?
HNAnita
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

számla javítása

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. feb. 11, 2010 9:03 am

Szia!

Attól függ, mit kifogásolt a megrendelő. Ha pl. a telj.dátum, a vevő adatai nem stimmelnek, akkor sztornó számlával lehet javítani. Ha mennyiség, ár, ilyesmi, akkor pedig helyesbíteni lehet a számlát, ún. számlával egy tekintet alá eső okirattal, de egy helyesbítő számla kiállításával is nyugodtan lehet javítani.

A lényeg, hogy az Áfa-törvényben előírt minden adat rajta legyen. Időbeli korlát a kifogásolásra: ez vagy a szerződésben benne kell legyen (mikor, milyen iratok aláírásával tekintik elfogadottnak a teljesítést), vagy a Ptk. erre vonatkozó szabályai érvényesek.

A Ptk.-val kapcs. szabályok nem könyvelői feladat, inkább jogi, jogász közreműködését igényli. A vállalkozás/vállalkozó kérdezzen meg egy ügyvédet.

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

számla javítása

HozzászólásSzerző: HNAnita » csüt. feb. 11, 2010 11:49 am

Köszönöm a választ!

 A legfőbb problémám, hogy sajnos nem egyértelmű a szerződés. 1.pontban teljesítés igazoláshoz köti a számla kiállítását. 2.pontban viszont részteljesítésként megjelöli 2009.dec.1-jét részteljesítési dátumként. Mi teljesítés igazolás hiányában a 2.pontot figyelembe véve dec. 1. teljesítéssel állítottuk ki a számlát, mivel az áfa tv 16§-a azt írja elő, hogy amennyiben a szerződésben részteljesítési dátum szerepel annak megfelelően kell kiállítani a számlát és bevallani az áfát.

Ezt a számlánkat most februárban visszadobták arra vonatkozóan kifogásolva, hogy jan. 20-án írták csak meg a teljesítés igazolást és annak megfelelően állítsam ki a számlát, mivel korábban még nem állt a rendelkezésemre és feltétele a számla kiállításának. De milyen teljesítéssel állítsam ki? Jan. 20-val vagy dec. 1-vel? Nem beszélve arról, a 15 napból már mindenképpen kicsúztam.

Persze mi bevallottuk 2009-ben az áfát és előző évet érint az egész .

HNAnita
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

számla javítása

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. feb. 11, 2010 12:12 pm

Szia!

Nem vagyok jogász, így nem tudok neked tanácsot adni. A Ptk-ban ezt találtam:

5:107. § [A teljesítés elismerése]
A kötelezett a teljesítéskor a teljesítés tényének írásbeli elismerését követelheti. Azt, aki a jogosult aláírásával ellátott írásbeli elismerést mutat fel, a teljesítés elfogadására jogosított személynek kell tekinteni, kivéve, ha a körülményekből nyilvánvaló, hogy a teljesítés elfogadására nem jogosult.
  
Az, hogy részteljesítés volt-e, és ahhoz kell-e teljesítés igazolás, azt ti tudjátok. Szerintem forduljatok ügyvédhez, ha olyan volumen, hogy érdemes, és azt is fontolóra kell venni, hogy a megrendelővel való kapcsolat érdekében mi lenne a helyes döntés.

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 9 vendég