Adófórum

Adózási és számviteli információk

Illeték továbbszámlázás

Számlázás

Illeték továbbszámlázás

HozzászólásSzerző: Tí-Mea » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Az alábbiakban kérném a segítségetek!

Egy ügyvéd vállalkozót megbíztunk, hogy egy eljárási illetéket fizessen be cégünk helyett. Az ügyvéd a saját vállalkozói számlájáról utalta el az összeget. Az eljárási illetéket nem akarja továbbszámlázni nekünk, mivel EVÁ-s, és nem akarja bevételként elszámolni, így EVA alapként kezelni. Kérdésem lenne, hogy mi a megoldás ilyen esetben? Mi alapján fizessem ki neki? Esetleg az ügyiratszámra hivatkozva, amelyben köteleztek bennünk az illeték befizetésére?

Tí-Mea
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Illeték továbbszámlázás

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd feb. 09, 2010 1:43 pm

Szia!

Nálam is volt ilyen eset. Ez nem akarom vagy nem akarom kérdése. Sajnos tiszta megoldást nem tudok rá, csak hogy számlázza tovább a cégnek, és írja rá hogy közvetített szolgáltatás. Nálunk is így csinálták. Mivel evás, megértem hogy se költségként, se iparűzési alap csökkentéseként nem tudja elszámolni, de a Ti cégetek ne menjen bele hülyeségbe. Egyébként ha meg utalsz neki vagy befizetsz neki ügyiratszámra hivatkozva, akkor az ügyvéd meg köteles lesz erről számlát kiállítani. Úgyhogy a kutya kergeti a saját farkát. Sajnos nincs más ötletem.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Illeték továbbszámlázás

HozzászólásSzerző: Tí-Mea » kedd feb. 09, 2010 2:16 pm

Szia Kata!

Köszi a választ, én is így gondolom, de tudod, ügyvéd, nagyon okos, és hajtja a saját igazát. Csak nem tudom, miért jutott eszébe a saját vállalkozási számlájáról elutalni???

Tí-Mea
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Illeték továbbszámlázás

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd feb. 09, 2010 2:20 pm

Jaj Te szegény, igen, az ügyvédek annyira okosak! Aztán ha valamit nem tudnak, akkor mindenkit a könyvelőhöz küldenek, hogy annak kell tudnia. Mostmár egye meg amit megfőzött. Bár tudom Neked ettől neml lesz jobb, mert az ő szemében úgyis Te leszel a hibás.

üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Illeték továbbszámlázás

HozzászólásSzerző: Tí-Mea » kedd feb. 09, 2010 2:23 pm

Hát igen, főleg, hogy most kezdtem ennél a cégnél nemrég :) Azt hiszem, belopom a szívébe magam.
Tí-Mea
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Illeték továbbszámlázás

HozzászólásSzerző: zspotorke » kedd feb. 09, 2010 2:58 pm

Sziasztok!

Tekintettel arra, hogy az illetékről nem számlát, hanem számviteli bizonylatot kell kiállítani - így szerintem elfogadható bármely olyan okirat, amely hitelt érdemlően igazolja a gazdasági esemény megtörténtét.

Egyébként az ügyvéd előtt két lehetséges út létezik szerintem:

-az egyik a számlakibocsátási kötelezettség. Ez akkor van, amikor komplex szolgáltatást vállal, amelynek része az eljárási illeték megfizetése is. Ilyenkor ezt a saját nevében, de az ügyfél javára teljesít és az illeték is számlázandó, mi több ÁFA kötelessé válik.

- a másik, amikor az ügyfél helyett csak meghitelezi az illetéket. Ez az esetben az illeték marad ÁFA hatályon kívüli (mert csak közvetít az ügyvéd) és számlázási kötelezettség nem áll fent, elégséges egy számviteli bizonylat is.

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Illeték továbbszámlázás

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd feb. 09, 2010 3:07 pm

Szia Zsú!

Így igaz, de ebben az esetben teljesen mindegy minek nevezzük, mert ígyis úgyis ki kell állítania egy bizonylatot, nem bújhat ki alóla. Talán annyit nyer rajta, ha a sima számviteli bizonylatot állítja ki, hogy az áfa után nem kell megfizetnie az evát.

üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 27 vendég