Adófórum

Adózási és számviteli információk

Paypal-lal történő fizetés

Számlázás

Paypal-lal történő fizetés

HozzászólásSzerző: enbé » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

A segítségeteket szeretném kérni a következő témában:

Egy Kft.-nek paypal számlára fognak érkezni a külföldi vevőktől az utalások. Ilyen esetben elég-e az, ha a paypal-ra történő befizetéseket egy összegben átutalja a céges bankszámlájára és mellékeli a paypal számlakivonatot, vagy esetleg más módon kell megoldani ezt a dolgot?

Ezenkívül még a kérdésem az lenne, hogy ha EU-n kívül magánszemélynek vagy Cégnek számlázunk, akkor milyen szabályokat kell követni a számla kiállításában?

 Előre is köszönöm mindenki válaszát!

 Norbi

enbé
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Paypal-lal történő fizetés

HozzászólásSzerző: naish » vas. feb. 07, 2010 11:17 pm

Ezek engem is érdekelnek..légyszi
naish
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Paypal-lal történő fizetés

HozzászólásSzerző: zspotorke » vas. feb. 07, 2010 11:59 pm

Szia!

Az én információim szerint társaság is használhat ilyen számlát - ezért nem értem az általad felvázolt konstrukciót. Azt viszont tudom, hogy egy gazdasági társaság nem használhat olyan számlát amely nem a társaság nevére szól, nem az arra jogosult nyitotta és ily módon az APEH-nál nem bejelentett. Ha Te ilyen hivatalos számláról beszélsz, akkor valószínűleg félreértek valamit. Kérlek javíts ki.

Ha bejelentett, a cég nevére szóló bankszámláról beszélünk akkor azon a pénzmozgásokat könyvelni kell ill. kell tudni kell a jóváírás jogcímét is. Ha a vevők az általatok kibocsátott számlák számlaszámaira hivatkozva utalnak, akkor ez nem jelent gondot. A "céges" bankszámlára történő pénzátvezetéshez pedig már ilyen információ nem szükséges.

Ha nem igy gondoltad, akkor szerintem felejtsd el a konstrukciót, mert szabálytalan.

A számlakiállítás szabályairól pedig nehéz néhány mondatban tájékoztatást adni, mert ahány ügylet annyiféle variáció létezhet, de egy magyar adóalanynak a magyar törvények szerint kell a számláját kibocsátania. Javaslom tanulmányozni a számviteli törvény és az ÁFA törvény vonatkozó rendelkezéseit.

Javaslom továbbá hogy a részletes, mindenre kiterjedő válasz érdekében keress fel egy szakembert aki valószínűleg pontos tájékoztatót ad majd minden kérdésedre.

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Paypal-lal történő fizetés

HozzászólásSzerző: Nyerkiné » hétf. feb. 08, 2010 5:21 pm

Azt hiszem tudom mire gondolsz. Ennek már egy kicsit utána birizgáltam, mivel elég "zavaros víz" az egész. Szóval a PayPal-nak kell kiállítanod a számlát, ő pedig ad a jutalékról neked.

Még eszembe jutott, hogy tulajdonképpen nem is tudod kinek kell kiállítani a számlát, mert elvileg névtelen az egész.

Nyerkiné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Paypal-lal történő fizetés

HozzászólásSzerző: enbé » hétf. feb. 08, 2010 6:08 pm

Sziasztok!

 

Köszönöm a válaszokat, bár Kedves Nyerkiné a Te válaszodat nem igazán értem. 

A cég nem szeretne számlát kiállítani a paypal-nak. A lényeg, hogy a külföldi vevők a paypal számlára fognak fizetni.

 Kedves P. Zsuzsa,

 A cég fogja a paypal számlát is megnyitni, viszont azt eddig nem tudtam, hogy azt is be kell jelenteni az APEH-nál. Kérlek ebben erősíts meg, hogy tényleg be kell-e ezt is jelenteni. Ha igen, akkor semmi gond a könyvelés részéről. De én eddig úgy tudtam, hogy azt nem lehet... És épp ezért merült fel bennem a kérdés: ha nem lehet bejelenteni, akkor a hivatalos magyar bankszámlára át kell utalni a vevők által, paypal számlára eszközölt befizetéseket. És hogy a könyvelő le tudja könyvelni, ezért mellékletként csatoljuk a paypal számlakivonatot.

 Várom a válaszokat.

 

Norbi

 

enbé
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Paypal-lal történő fizetés

HozzászólásSzerző: zspotorke » hétf. feb. 08, 2010 9:30 pm

Sziasztok, Szia Norbi!

Jól tudod. A cégeknek 2005. január 01-től nincs lehetőségük arra, hogy a bankszámlát közvetlenül ők jelentsék. Helyettük a számlavezető jelent az Adóhivatal felé.

Ismereteim szerint egy paypal számla nyitásához szükséges egy belföldi bankszámla ill. egy dombornyomásos bankkártya. Ha ez a kettő a cég hivatalos számlája ill. kártyája és a nyitáskor minden adat a cég adata, akkor azt gondolom, hogy a dolog talán rendben lévőnek mondható. Hozzá kell azonban tennem, hogy én inkább magánszemély konstrukciókban hallottam erről a kérdésről - tehát konkrét gyakorlati megoldással nem tudok a segítségedre lenni. Azt hiszem én a gyakorlati megvalósítás előtt kikérném az Adóhivatal véleményét erről a konstrukcióról illetve óvatosan bánnék a cégadatokkal a világhálón.

P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Paypal-lal történő fizetés

HozzászólásSzerző: enbé » kedd feb. 09, 2010 10:37 am

Nagyon köszönöm a segítséget!

 Üdv:

Norbi

enbé
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Paypal-lal történő fizetés

HozzászólásSzerző: eu4u » hétf. ápr. 19, 2010 7:17 am

Kedves Norbi!

Szeretném megkérdezni, hogy sikrült-e az APEH állásfoglalását kikérni paypal ügyben. Nekem az a problémám, hogy az egyik cégem így vásárolgat szoftvereket, licencekat, és nem tudom, hogy az ÁFA bevallásban, kell-e szerepeltetnem.  Unio-s adószámokat nem látok a számlán, ha egyáltalán számla amit kaptam. Ha kell szerepeltetni az ÁFA bevallásban, akkor melyik soron?

Jutka

 

eu4u
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég