Adófórum

Adózási és számviteli információk

Előleg bekérő lap

Számlázás

Előleg bekérő lap

HozzászólásSzerző: tudua » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók!

Újonnan regisztrált felhasználó vagyok. Egy olyan kérdésem lenne, melyet már korábban megválaszoltatok, azonban számomra még mindig nem világos. A kérdésem a következő lenne:

Kaptam egy word formátumú előleg bekérő lapot, melyen a szerződő partner hivatkozik a korábban megkötött vállalkozási szerződésre, illetve, hogy mekkora előleg összeget szükséges elutalnom, melyik bankszámlaszámra. Kérdésem az lenne, hogy ez így elfogadható-e,illetve az előlegbekérő lapnak van-e valamilyen kötelező tartalmi eleme. Itt különösen arra gondolok, hogy szükséges-e mondjuk sorszámozni az előleg bekérőt? (Fontosnak tartom megjegyezni, hogy fordított adózás hatálya alá tartozó tevékenységről van szó)

 Segítségedeteket előre is köszönöm!

Üdv,

Tudua

 

 

 

 

 

 

 

tudua
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Előleg bekérő lap

HozzászólásSzerző: szedlacsek » csüt. jan. 07, 2010 8:16 pm

Erre nincs előírás, de ha befizetted az előleget, arról kell neki az ÁFA tv.-nek megfelelő bizonylatot kiállítania.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Előleg bekérő lap

HozzászólásSzerző: tudua » csüt. jan. 07, 2010 8:26 pm

Igen, ezt tudom, hogy ha elfogadom és befizetem az előleget, akkor előleg számlát állít ki, melyen a teljesítés dátum az előleg megfizetésének a dátuma, de igazából az a kérdésem inkább, hogy ennek a "bizonylatnak" sorszámozva kell-e lennie, mert neki ezt szerintem nyilván kell tartania, ugyanúgy, mint nekem is? bizonylati rend és fegyelem?
tudua
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Előleg bekérő lap

HozzászólásSzerző: tudua » csüt. jan. 07, 2010 8:26 pm

Igen, ezt tudom, hogy ha elfogadom és befizetem az előleget, akkor előleg számlát állít ki, melyen a teljesítés dátum az előleg megfizetésének a dátuma, de igazából az a kérdésem inkább, hogy ennek a "bizonylatnak" sorszámozva kell-e lennie, mert neki ezt szerintem nyilván kell tartania, ugyanúgy, mint nekem is? bizonylati rend és fegyelem?
tudua
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

Előleg bekérő lap

HozzászólásSzerző: szedlacsek » csüt. jan. 07, 2010 8:39 pm

Amit most kaptál, az egy sima üzleti levél. Legfeljebb irattári iktatószámot keress rajta. (Nem kötelező.)
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég